امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 6822

 ابوطالبی برای داشتن شهر با نشاط باید شادی را در باور مردم کاشت

فریبا ابوطالبی ، نامزد انتخابات مجلس:برای داشتن شهر بانشاط باید شادی را در باور مردم کاشت

«فریبا ابوطالبی» پژوهشگر اجتماعی و نویسنده معتقد است: برای داشتن شهر شاد باید نشاط را در باور مردم کاشت و این مستلزم باورهای فرهنگی و پیشینه تمدنی و داشتن امکانات و سازه‌های مطلوب شهری و استقرار فرهنگ و مدیریت تفریح و بهینه‌سازی سبک زندگی و به آرامش رساندن مردم ازلحاظ اقتصادی و امنیت روحی و روانی است.

این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مروری جامعه‌شناختی بر عصر معاصر ایران و همین اصفهان خودمان بیندازیم و با مردم به گفتگو بنشینیم، اغلب معتقدند که در 40 سال گذشته امکانات مدرن نبود ولی دل‌ها شادتر بود.

وی افزود: اینجاست که پی می‌بریم پای ابتکار ما در تولید نیازهای فرهنگی وایمانی و روحی و نیز فرهنگ‌سازی ماقبل ورود ابزار مدرن، لنگیده است.

ابوطالبی با تشریح اینکه، به جامعه امروز که می‌نگریم همه‌چیز هست و رفاه و آسایش چند برابر شده ولی متأسفانه این آسایش، آرامش‌بخش و شادی‌آفرین نبوده، گفت: ریشه بسیاری از این معضلات را باید در رفتارهای خودمان و برخی رفتار مسئولین جستجو کنیم.

وی بابیان اینکه این زمان باید ناشادی خود را در رفتار و اعمالمان بیابیم، عنوان کرد: در دور شدن از ارزش‌ها و بالا رفتن توقعات و کم شدن روابط سالم و ازدیاد روابط مجازی بی‌عاطفه، بهتر است برای عاطفه‌هایی که در ما مردند فاتحه بخوانیم!

این محقق اجتماعی، در تعریف یک شهر خوب، شهر شاد ایرانی را دارای امکانات سالم برای تفریح جسم و روح توصیف کرد و بیان داشت: از زیبایی‌های بصری و رنگ‌های چشم‌نواز گرفته تا حذف آلودگی‌های صوتی و بصری و ایجاد بستر نشاط و تحرک برای همه سنین از کودک و بزرگ‌سال تا پیر و سالمند و معلول، از وظایف مسئولین در یک شهر شاد و مسئولیت‌پذیر است.

«ابوطالبی» ریشه بسیاری از این مشکلات را در عدم وابستگی‌های دینی و ایمانی عنوان کرد و افزود: شهر شاد من آرمان‌شهر دست‌نیافتنی نیست. بیایید از چیزهای ساده شروع کنیم، مثلاً از سلام کردن، از سر زدن به بزرگ‌ترها، از صدقه دادن، از محبت به بزرگ‌ترها، از آشتی دادن افراد و کارهایی که شاید هزینه‌ای هم ندارد.

شایان‌ذکر است، «فریبا ابوطالبی» دارای کارشناسی ارشد فقه و حقوق و از پژوهشگران نخبه کشور است که تاکنون 4 عنوان کتاب به زیور طبع آراسته و در سال‌های اخیر به تدریس در دانشگاه مشغول است.

این نویسنده و سخنران، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه اصفهان، کاندید شرکت در رقابت‌های انتخاباتی است.

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-A

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41