امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2735

 اتاق بازرگانی چهره دانش بنیان می گیرد

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با توجه به اهمیت دانش‌بنیان‌ها دو پیشنهاد دراتاق بازرگانی مطرح شد، اول این که کمیسیونی با عنوان دانش‌بنیان شکل بگیرد و یا این که در ذیل تمامی کمیسیون‌های اتاق یک کمیته اقتصاد دانش‌بنیان تشکیل شود، در هر صورت آمادگی لازم را برای هر نوع همکاری داریم.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، مسعود گلشیرازی در نشست مجازی  اعلام کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به فراتر از مرزها فکر کنند چرا که شرط رشد، جهانی فکر کردن است.

وی بیان داشت: امروزه گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان در بین صحبت‌های مسؤولان اقتصادی و حتی سیاسی قابل مشاهده است و اهمیت آن بر همگان به اثبات رسیده است.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: با توجه به جوانی جامعه ما، بیشترین بهره را می‌توان از خلاقیت و توانایی این دوران برد به شرطی که ارتباط نزدیک میان دانشجویان و دانشگاهیان با صنعت به وجود آید؛ البته باید قبول کنیم به اندازه‌ای که در علوم دانش‌بنیان پیش رفته‌ایم در تجاری‌سازی این اندیشه‌ها اقبال پیش‌بینی شده را نداشته‌ایم، هنوز هم بسیاری از طرح‌ها و ایده‌ها روی زمین مانده و منتظر یک سرمایه‌گذار هستیم.

گلشیرازی با اشاره به سفر اخیر مسؤولان تجاری قطر به اصفهان و انعقاد تفاهم‌نامه یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به فراتر از مرزها فکر کنند چرا که شرط رشد، جهانی فکر کردن است؛ کشورهایی مانند قطر و عمان که از لحاظ تجاری و سیاسی با ایران ارتباط خوبی دارند گزینه‌های مناسبی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41