امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2130

 ارتش سوریه بر ۵۰درصد استان ادلب مسلط شد

 باخبرباش :  شبکه الاخباریه سوریه یکشنبه شب از آزادسازی حدود ۵۰ درصد از مساحت استان ادلب از اشغال گروه تروریستی جبهه النصره (تحریرالشام) و تروریست‌های وابسته خبر داد.

ارتش سوریه با همکاری نیروهای مقاومت روز یکشنبه به پاکسازی مناطق دیگری از استان حلب ادامه دادند و با پاکسازی روستاهای تل حدیه، البرقوم، الکلاریه، شهرک الزربه و منطقه الایکاردا و با این پیشروی‌ها، ریف جنوبی حلب به طور کامل از وجود تروریست‌ها پاکسازی شد.

ارتش سوریه بر ۵۰درصد استان ادلب مسلط شد

با آزادسازی شهرک الزربه، نیروهای مسلح سوریه تا تسلط کامل بر جاده بین المللی دمشق - حلب کم‌تر از ۱۰ کیلومتر فاصله دارند. تا پیش از آزادسازی الزربه، ۱۵ کیلومتر از این جاده در کنترل تروریست‌ها بود.

از سوی دیگر رسانه‌های نزدیک به گروه‌های تروریستی از اعلام آماده باش ترکیه به این گروه‌ها برای حمله گسترده با پشتیبانی و مشارکت مستقیم نظامیان این کشور به مواضع ارتش سوریه در استان‌های حلب و ادلب خبر می‌دهند.

ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۶ شهریورماه ۱۳۹۷) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که بر اساس آن مقرر شد تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۳ مهرماه ۱۳۹۷) منطقه عاری از سلاح تا عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.

این توافق به طور کامل اجرا نشد و گروه‌های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام کردند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش سوریه، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار دادند که موجب واکنش و اقدام ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست‌ها شد.

ارتش سوریه در چند روز گذشته بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع از مساحت استان‌های حلب و ادلب را برای پایان دادن به جنایت‌های تروریست‌ها پاکسازی کرده است و این موضوع موجب واکنش شدید ترکیه و نگرانی از سرنوشت گروه‌های تروریستی مورد حمایت این کشور شده است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41