امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 106

 ارکستر ملی با خوانندگی «حسام‌الدین سراج» روی صحنه می‌رود

ارکستر ملی ایران با مدیریت هنری «فریدون شهبازیان» بار دیگر با رهبرِ میهمان روی صحنه می‌رود.به گزارش با خبر باش به نقل از «موسیقی ما» این ارکستر با رهبری «نادر مرتضی‌پور» و خوانندگی «حسام‌الدین سراج» کنسرتی را با عنوان «وداع» برگزار خواهد کرد.

در این کنسرت قطعاتی چون راز، سرخیل مستان، یکدل و یک یار، شوخ شیرین، راه عشق، وداع و همچنین گریه خون بر اساس ساخته‌های «سید محمد میرزمانی» اجرا می‌شود. این خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران که پیش از این نیز با ارکستر ملی به اجرای برنامه پرداخته است، همچنین دو آلبوم در دست انتشار دارد که یکی از آنان موسیقی عاشقانه‌ای بر اساس اشعارِ حافظ، مولانا، شفیعی کدکنی، حسین منزوی، هوشنگ ابتهاج و... است.

آخرین اجرای ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی با اجرای رپرتوار آئینی «حدیث سرفرازی» برگزار شد و در آن قطعاتی چون «سرافرازی» از حمید شاهنگیان، «سوگ» و «معصومیت» از فریدون شهبازیان، «غنچه افسرده»، «فریاد تنهایی» و «فرصت بدرود» از محمد اصفهانی، «شور آفرین» از حسین دهلوی، «دو نغمه بختیاری» از روح‌الله خالقی، «چنگ و نی» از محمد بیگلرپور و «دیده بگشا» از علی کهن‌دیری توسط هنرمندان ارکستر نواخته شد.

 

موسیقی ایرانیان

منبع خبر :  موسیقی ایرانیان
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41