امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 158

 استان شدن کاشان یکی از اصلیترین مطالبات شهروندان است

رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: استان شدن کاشان یکی از اصلی‌ترین مطالبات مردم این شهرستان است.

به گزارش باخبرباش به نقل از خبرنگار ایمنا از شهرستان کاشان، علی رسول زاده در صد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان که با حضور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: هر کجا بزرگان شهر با یکدیگر متحد و هماهنگ شوند مصالح مردم نیز حفظ خواهد شد.

وی وحدت و همدلی را عامل رفع مشکلات داخلی و کاهش مشکلات بیرونی شهر دانست و گفت: پیشنهاد می‌کنیم نماینده هر ماه در یک نشست مشترک با اعضای شورا به صورت رسمی یا فوق العاده با حضور فرماندار موضوعات مختلف را برای بررسی و در دستور کار قرار دهند.

ایجاد استان اصفهان شمالی با مشارکت ۱۰ شهرستان موفق می‌شود

حسینعلی وکیل، نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: طرح ایجاد استان اصفهان شمالی به صورت کارشناسی و تخصصی و علمی و بدون جانب‌گیری از کاشان و با مشارکت ۱۰ شهرستان  موفق می‌شود.

وی افزود: باید تمام ۹ شهرستان مشخص شده در این طرح در اولویت و اهمیت باشد و تنها کاشان مطرح نباشد چرا که در صورتی این طرح موفق می‌شود که شخص، چهره یا محل خاصی پررنگ و مورد تمرکز قرار نگیرد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان با بیان اینکه پیگیری علمی و تخصصی این موضوع و طرح آن در رسانه‌ها نیز باید با حساسیت و وسواس خاصی همراه باشد تصریح کرد: همه باید در این ۱۰ شهرستان بدون مباحث محلی و قومیتی برای تحقق این امر و فراهم کردن بستر توسعه منطقه متحد هماهنگ و همفکر باشیم.

وی با بیان اینکه امروز کاشان با پتانسیل بالا نقش بسزایی در توسعه کشور دارد ادامه داد: یکی از راهکارهای استفاده از این ظرفیت و رسیدن به توسعه ساختار استانی شدن آن است.

وکیل با تاکید بر اینکه استان اصفهان به دلیل بزرگی و پتانسیل بالا به ویژه در زمینه میراث فرهنگی و صنعت نمی‌تواند همه شهرستان‌های آن را  مدیریت کند تصریح کرد: تجربه تقسیمات استانی نشان می‌دهد که رسیدگی به امور اجرایی و توزیع خدمات به تمامی شهرستان بهتر و بیشتر خواهد شد.

برگزاری جلسات بررسی شش رودخانه طغیانگر در کمیسیون عمران

وکیل با اشاره به موضوع آبخیزداری که جلسات آن در کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کاشان با موضوع بحث و بررسی حدود شش رودخانه طغیانگر در حال برگزاری است، گفت: طرح آبخیزداری چمرود با ۲۵۰ مترمکعب بر ثانیه که سال‌ها قبل به عنوان نخستین آبخوان ایجاد شده طی دو سال اخیر آبگیری خوبی شده است.

وی تخصیص دو میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری کاشان در قمصر و حسین آباد از محل صندوق کمک‌های مقام معظم رهبری را یادآورشد و افزود: ایجاد آبخوان، چاله نخاله و گودال‌ها راهکار خوبی برای جلوگیری از وقوع سیل است، اما ایجاد گودال‌ها بهتر از آبخوان‌ها بوده چرا که آب در گودال بر خلاف آبخوان‌ها دیرتر تبخیر و دارای عمق بیشتری است.

وی عنوان کرد: کمک و هماهنگی برای ایجاد آبخوان‌ها با وجود چهار رودخانه در شهر با همکاری تمامی عوامل ذی ربط از جمله دستگاه قضایی، امور آب و سایر نهادهای دولتی قدم‌های اساسی و زیربنایی را می‌طلبد.

حقوق و منافع مردم در فرودگاه کاشان تثبیت شود

نایب رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: ایجاد فرودگاه نیز از مطالبات دیگر مردم کاشان و شورا از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است تا رسیدگی شود.

وکیل تصریح کرد: لازم است جلسه‌ای در کمیسیون عمران در این راستا تشکیل شود و همه در جریان جزییات امور و مشکلات پیشرو و ارائه راهکارهای اساسی و قانونی آن قرار بگیرند تا حقوق مردم و منافع آن در این خدمت زیربنایی و زیرساختی به خودشان برگردد.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظرات

 • نام :
  مجید

  نظر :

  کاشان فقط یک آبادی بزرگه. فاصله زیادی تا شهر شدن داره چه برسد به استان شدن ! اینطوری تمام آبادی ها و شهرهای کوچک می توانند ادعای استان شدن داشته باشند.استان اصفهان یکپارچه و قوی را خواهانیمارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
 • تلفن : 03136622123
 • موبایل : 09133147435
 • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
 • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
 • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
 • بن بست ایمانی . پلاک 41