امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 77

 اصفهانی ها نوع دوستی شان را در سیل اخیر به ظهور رساندند

باخبرباش به نقل از  ایرنا، عباس رضایی روز یکشنبه در هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود : به اذعان مسوولان استان های لرستان و خوزستان، مردم اصفهان در این حادثه بسیار عالی عمل کردند و شهرداری ها و شوراهای شهر در فراهم کردن این شرایط نقش موثری بر عهده داشتند. 
به گفته وی سیل در برخی از استانهای کشور ویرانی و خسارت های سنگینی به بار آورد اما پیام های دوستی، مهربانی و انسجام و همدلی ملت ایران را هم بدنبال داشت. 
وی گفت: اصفهان معین استان های گلستان و لرستان نیست اما امروز نیروها، تجهیزات و ماشین آلات زیادی از استان اصفهان در شهرستان های آق ‌قلا و پلدختر در حال فعالیت هستند. 
استاندار اصفهان اظهارداشت: استان اصفهان معین استان خوزستان است و پشتیبانی از مناطق سه و پنج شهر اهواز به استان اصفهان واگذار شده است. 
وی ادامه داد: بهتر است تسهیلاتی برای کسانی که در مناطق سیل زده فعالیت دارند در نظر گرفته شود تا بتوان مهربانی را بیش از گذشته انتقال داد. 
رضایی بیان کرد: سیل در استان اصفهان هم خسارت هایی را در غرب و جنوب استان بهمراه داشت اما با مدیریت به موقع از بروز خسارت های جانی در این استان جلوگیری شد. 
وی با بیان اینکه استان اصفهان از بارش‌ های الهی بی نصیب نبود و در یک روز همزمان در همه مناطق استان سیل، برف و طوفان را تجریه کردیم اما با مدیریت بحران و عملکرد مناسب، همه خطرات احتمالی را به خوبی پشت سر گذاشتیم. 
رضایی با اشاره به این که امکان وقوع چنین حوادثی در اصفهان هم وجود دارد اضافه کرد: ساختمان هایی همانند پلاسکو تهران در چهارباغ و فولادشهر وجود دارد که باید مباحث فنی و مهندسی در این زمینه مورد توجه جدی قرار گیرد و پیش بینی های لازم در مورد آنها انجام شود. 
وی تصریح کرد: ساز و کار و تجهیزات آتش نشانی در اصفهان مدرن و به روز نیست و شورای اسلامی شهر و شهرداری باید در این زمینه و برای جلوگیری از خسارت ها در آینده اقدامات لازم را انجام دهند. 
استاندار اصفهان با اشاره به تغییر رویکرد شهرداری اصفهان در برگزاری هفته فرهنگی اصفهان گفت: واگذاری هزینه برگزاری جشن به هموطنان سیل زده کار خوبی است و این اقدام شهرداری قابل تقدیر است . 
وی گفت: اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری باید در شرایطی که در فضای مجازی از کاه کوه می‌سازند از ورود به حاشیه‌ها پرهیز کنند. 
رضایی با بیان اینکه شوراها نماد مشارکت مردم در اداره شهر ها هستند ادامه داد: امروز 87 درصد از جمعیت استان اصفهان در شهرها سکونت دارند و حل و فصل بسیاری از مشکلات شهروندان بر عهده شهرداری ها و اعضای شوراهاست. 
وی با بیان اینکه بر اساس اخبار رسیده، برخی از مادی‌های شهر اصفهان بسته شده است ادامه داد: باید بررسی‌ها لازم در این زمینه انجام شود و در صورت صحیح بودن این اخبار اقدامات مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث در کمترین زمان ممکن انجام شود. 
رضایی با بیان اینکه مسیل‌های شهر اصفهان باید شناسایی شود اضافه کرد: بازگشایی و ساماندهی مسیل‌ها برای جلوگیری از مخاطرات احتمالی امری ضروری است. 
وی با بیان اینکه همه نهادها و سازمان‌ها باید نسبت به حمایت از بخش خصوصی برای توسعه استان اصفهان همکاری داشته باشند ادامه داد: بعضی مواقع به جای خصوصی سازی، خصولتی سازی را انجام داده‌ایم، باید مشکلات بخش خصوصی را درک کنیم و برای رفع آن اقدام جدی صورت گیرد. 
استاندار اصفهان با بیان اینکه ایجاد خط دو و سه شهرداری مترو اصفهان باید در اولویت قرار گیرد ادامه داد: بهره‌برداری از این طرح می‌تواند تولید درآمد داشته باشد ضمن اینکه برای ترافیک و اقدامات زیست محیطی تاثیرات مثبت فراوانی دارد. 
رضایی با قدردانی از شهرداری اصفهان به دلیل فعالیت‌های انجام شده در حوزه دیپلماسی بین‌المللی تصریح کرد: توسعه روابط با شهرهای خواهر خوانده و برقراری روابط خارجی با سایر شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است 
وی با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در همه بخش‌ها تاکید کرد: مصرف بهینه درآمدها را باید در دستور کار قرار دهیم. 
رضایی با بیان اینکه باید جلسه ویژه‌ای در حوزه مسائل آب با شهرداری و شورای شهر برگزار کنیم افزود: تونل سوم کوهرنگ از چهار ماه گذشته تا کنون بیش از 36 درصد پیشرفت داشته در صورتی که در دوره چهارساله تنها 2 درصد پیشرفت داشت.
وی تصریح کرد: بیش از 95 درصد از وقت خود را در این مدت برای مدیریت آب صرف کردم. 
استاندار اصفهان با اشاره به بکارگیری زنان در مدیریت این استان گفت: باید از همه ظرفیت ها و شایستگی ها در مدیریت استان استفاده کنیم و در این دوره یک بخشدار زن در سمیرم مشغول به فعالیت است و یک فرماندار زن نیز معرفی شده است. 

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41