امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 127

 اصفهان با کمبود مجموعه ورزشی معلولان مواجه است

معاون اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: شهرستان های این استان با کمبود مجموعه های ورزشی تخصصی برای جانبازان و معلولان مواجه اند.

علیرضا امینازاده روزسه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کلانشهر اصفهان و شهرستان های خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دارای سالن ویژه جانبازان و معلولان هستند و برای ایجاد سالن های اختصاصی در سایر مناطق باید چاره اندیشی کرد. 
وی گفت: به شهرستان ها اعلام شده که یک سالن تخصصی ویژه این ورزشکاران معرفی کنند که پس از تجهیز آن بتوان تا حدی کمبود فعلی را جبران کرد. 
معاون اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اینکه این منطقه از ظرفیت بالایی در خصوص ورزشکاران برخورداراست گفت: ورزشکاران جانباز و معلول نیاز به محل‌های ورزشی مناسب دارند و امکانات محدود شهری نمی‌تواند پاسخگوی آنان باشد. 
وی یادآوری کرد: هزینه‌های جانبی و تجهیزات ورزشی برای این دسته از ورزشکاران سنگین است اما با تلاش و حداقل امکاناتی که دارند در هر دوره مسابقات پاراآسیایی مقام های برتر را کسب می کنند. 
رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان استان اصفهان نیزپیش از این گفته بود که 700 نفر تحت پوشش هیات ورزش جانبازان و معلولان اصفهان هستند. 
محمدرضا آقاباباگلیان با بیان اینکه این ورزشکاران با حداقل امکانات توانستند مقام‌های آسیایی را کسب کنند افزود: 25 ورزشکار جانباز، معلول، کم ‌بینا و نابینا در مسابقات پارآسیایی جاکارتا حضور یافتند که از این تعداد 12 جانباز و معلول و 13 نابینا و کم‌بینا بودند.
وی افزود : ورزشکاران اصفهان با کسب 21 مدال طلا، نقره و برنز در این مسابقات، 15 درصد آمار مدال‌های کشور را کسب کردند که این آمار ظرفیت بسیار خوبی برای استان است. 
وی خواهان توسعه فضاهای ورزشی و نیز تامین امکانات تمرینی برای ورزشکاران معلول و جانباز استان اصفهان برای حضور قدرتمند در مسابقات آتی معلولان شد.

ایرنا

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41