امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 151

 اصفهان دوهزار تخت بیمارستانی کم دارد/دلالان وارد درمان نشوند

به گزارش باخبرباش نمایشگاه و کنفرانس گردشگری سلامت اصفهان اصبح امروز با حضور مسئولین استانی و کشوری گشایش یافت ، در افتتاحییه این برنامه عباسعلی جوادی  ظهار کرد: توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان می تواند منجر به توسعه گردشگری سلامت باشد. در حال حاضر با وجود حدود ۱۲ هزار نفر  متخصص و فوق تخصص در استان در زمینه نیروی انسانی مشکلی نداریم و توسعه زیرساخت ها برای توسعه گردشگری سلامت باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از کمبود بیش از دو هزار تخت بیمارستانی در استان اصفهان خبر داد و گفت: متاسفانه پس از انقلاب تعداد تخت‌های بیمارستانی آنطور که باید در کشور  افزایش نیافته و با توجه به افزایش جمعیت با مشکلات جدی رو به رو هستیم.

رییس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان ورود  بخش خصوصی برای بهره برداری از مراکز درمانی را امری ضروری دانست و افزود: سال‌هاست که استفاده از بخش خصوصی برای توسعه فضاهای درمانی مغفول مانده و باید از این پس این امر بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی اعمال تعرفه‌های مناسب برای گردشگران خارجی حوزه سلامت را ضروری دانست و افزود:نباید از مسافران خارجی هزینه‌ای را دریافت کنیم که از ایرانی‌ها دریافت می‌کنیم و نباید سوبسیدهای دولتی شامل حال توریست‌های سلامت شود.

دلالان وارد درمان نشوند

همچنین  سید مرتضی صفوی، مدیرعامل شهرک سلامت در ادامه این جلسه گفت: ۳۶ کلینیک فوق تخصص در شهرک سلامت اصفهان آماده بهره برداری است و پزشکان مجرب سراسر استان و استان های مجاور امروز خدمات خود را به استان، کشور و کشورهای دیگر عرضه خواهند کرد.

وی با اشاره به چالش های شهرک سلامت تصریح کرد: نباید طوری باشد که دلالان به صورت واسطه گری وارد امر درمان شوند و باید همه مسئولان و متخصصان همکاری لازم را برای شروع خدمات دهی این مرکز داشته باشند.

مدیرعامل شهرک سلامت اصفهان در خصوص مزایای گردشگری سلامت گفت: طول درمان کوتاه، کیفیت خوب و هزینه های پایین تر نسبت به دیگر نقاط دنیا از محاسن گردشگری سلامت در ایران است.

وی افزود: هنوز زیرساخت های شهرک سلامت اصفهان به طور کامل ایجاد نشده و در حال آماده سازی زیرساخت ها هستیم؛ هنوز سیستم بانکی و سیستم بیمه های بین المللی برای این موضوع هماهنگ نشده که با توجه به به کارگیری تجهیزات و کیفیت بالای خدمات لازم است برای این موضوع تلاش بیشتری شود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41