امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 260

 اصفهان رتبه اول مرگ و میر با موتورسیکلت را دارد

اصفهان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: این استان در زمینه مرگ و میر ناشی از سوانح و تصادف موتورسیکلت ها در کشور رتبه اول را دارد که برای کاهش این آمار نیازمند فرهنگ سازی هستیم.


به گزارش ایرنا، سردار ' مهدی معصوم بیگی ' روز دوشنبه در نشست خبری، میانگین مرگ و میر ناشی از تصادفات با موتورسیکلت در کشور را 35 درصد اعلام و تصریح کرد: این میانگین در استان اصفهان 55 درصد است که باید در این زمینه فرهنگسازی شود.
وی با اشاره به کاهش 20 درصدی فوتی‌ های ناشی از تصادفات درون شهری طی سه ماهه نخست امسال در عین حال گفت: در این بازه زمانی آمار مجروحان تصادفات در استان اصفهان 30 درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح تابستانه نیروی انتظامی در جاده ‌های این استان آغاز شده است، گفت: برای کاهش تصادفات و حوادث جاده ای 30 درصد تجهیزات اجرای طرح تابستانه پیشگیری از حوادث جاده ای را افزایش داده ‌ایم اما در حوزه رانندگی و ترافیک جاده ای همچنان باید فرهنگ سازی شود.
وی با اشاره به اینکه پلیس راه و راهور فعالیت ‌های خوبی برای برخورد با جرایم حادثه ساز در دستور کار قرار داده است، گفت: تمام دوربین‌ های نظارتی کنترل ترافیک استان فعال است و نیروی انتظامی نیز از طریق این دوربین ها اعمال قانون می کند.

*** تنها با همکاری مردم می‌توان جرایم رایانه ای را کاهش داد
سردار معصوم بیگی در باره فعالیت های پلیس فتای استان اصفهان تصریح کرد: به رغم فعالیت ها و تلاش های وافر پلیس فتای استان همچنان با افزایش جرایم رایانه ای مواجه هستیم.
وی اظهارکرد: جرایم رایانه ای در استان اصفهان طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد رشد یافته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان برداشت از حساب‌های بانکی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب را در صدر جرایم فضای مجازی اعلام کرد و افزود: عمده این جرایم ناشی از عدم آگاهی و عدم سواد اینترنتی و همکاری قربانی اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه مهاجرت جرم به فضای مجازی شیب تندی دارد ، تاکید کرد: تنها با همکاری مردم می‌ توان این جرایم را مدیریت کرد و کاهش داد.
سردار معصوم بیگی با اشاره به افزایش 25 درصدی شناسایی و رصد سایت ‌های عمومی در استان اصفهان گفت: شناسایی سایت فروش ویزا برای سفر به خارج از کشور و شناسایی و دستگیری اعضای باند برداشت حساب از سالمندان از جمله دستاوردهای پلیس فتای استان اصفهان طی سه ماه گذشته بوده است.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه استفاده از سایت 'دیوار' جرایم زیادی را رقم زده است، اضافه کرد: در این سایت آدرس‌ های جعلی استفاده می‌ شود که زمینه ارتکاب جرم را افزایش می دهد.

*** دستگیری بیش از چهار هزار سارق در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره مقابله با سارقان در استان اصفهان طی سه ماهه نخست امسال گفت: در این مدت چهار هزار و 400 سارق دستگیر و 46 گروه سرقت نیز شناسایی و متلاشی شدند.
وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان خرداد، 32 میلیارد تومان اموال مسروقه کشف و به مالکان تحویل شد.
معصوم بیگی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا نیز گفت: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است و طرح مبارزه با قاچاق کالا با شدت بیشتری دنبال می‌ شود.
وی با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا تمرکز پلیس اصفهان بر باندهای بزرگ متمرکز است افزود: طی سه ماهه امسال در بخش قاچاق کالا، تشکیل پرونده ‌های بالای 500 میلیون تومان بیش از 200 درصد و پرونده ‌های بالای 100 میلیون تومان 40 درصد رشد داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ارزش ریالی کل کالای قاچاق کشف شده طی سه ماه نخست امسال در این استان را 40 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی توضیح داد: بخشی از این کالاها تحویل گمرک و بخشی در اختیار تعزیرات حکومتی قرار می گیرد و در این باره مراجع قضایی تصمیم گیری می‌ کنند.

*** کشف 11 تن انواع مواد مخدر
سردار معصوم بیگی در خصوص عملکرد سه ماهه نیروی انتظامی استان اصفهان در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: در این بازه زمانی 11 تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 75 درصد افزایش یافته است.
وی 68 درصد از کشفیات مواد مخدر استان اصفهان را ماده تریاک اعلام کرد و افزود: در در این رابطه پنج هزار و 500 نفر دستگیر شده ‌اند.
به گفته وی سه درصد از دستگیر شدگان را اتباع خارجی و 2.5 درصد آنها را نیز زنان تشکیل می دهند.
فرمانده نیروی انتظامی در این نشست خبری همچنین به استفاده از ' هلی شات ' در بیابان های اصفهان به منظور رصد هوایی این مناطق برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به استان اشاره کرد و افزود: پلیس با تمام توان و استفاده از تجهیزات پیشرفته با سوداگران مرگ مبارزه می کند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان میانگین شیوع مواد مخدر در این استان را 2.4 درصد اعلام کرد، گفت: میانگین شیوع مواد در کشور پنج درصد می باشد و استان اصفهان در این زمینه از شرایط خوبی برخوردار است.
وی تعداد تماس های برقرار شده با مرکز پلیس110 استان اصفهان طی سه ماه نخست امسال را 560 هزار تماس اعلام کرد و افزود: 60 درصد این تماس ‌ها، عملیاتی شده است.
سردار معصوم بیگی همچنین بیان کرد: در این مدت آمار شکایت از نیروهای انتظامی استان 28 درصد کاهش یافته و تقدیر از فعالیت نیروی انتظامی اصفهان 15 درصد افزایش یافته است.

*** مطالبات باید بصورت صحیح و قانونی بیان شود
فرمانده نیروی انتظامی همچنین با اشاره به اینکه استان اصفهان طی این مدت با اجتماعات صنفی مواجه بوده است، گفت: برخی از این اعتراضات به دور از رویکرد سیاسی و تنها به عنوان یک مطالبه صنفی انجام شده و نیروی انتظامی نیز با صعه صدر با تجمع کنندگان مدارا کرده است.
وی درعین حال گفت: مطالبات صنفی باید از مجاری قانونی و بصورت صحیح بیان شود تا ضد انقلاب از آن سوء استفاده نکند و نظم و امنیت عمومی به مخاطره نیافتد.
سردار معصوم بیگی با بیان اینکه همه باید قانونمند خواسته ها و مطالبات خود را بیان کنند، تصریح کرد: برهم خوردن نظم و امنیت عمومی خط قرمز پلیس است زیرا نیروی انتظامی خادم مردم است.
وی ادامه داد: باید مراقبت باشیم که ضد انقلاب سوار بر خواسته به حق مردم نشود.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره بد رفتاری نیروهای پلیس اماکن با مردم، گفت: نیروی انتظامی خادم مردم است و برای برخورد صحیح پلیس با مردم، آموزش‌ های لازم به نیروهای انتظامی ارائه شده و این آموزش ها در استان اصفهان ادامه خواهد یافت.
وی در خصوص مراجعه کودکان به پلیس در هنگام بروز حوادث نیز گفت: در این خصوص طرح همیاران پلیس را با مشارکت کودکان راه‌ اندازی کرده‌ ایم.
معصوم بیگی تصریح کرد که آئین دادرسی کیفری جدید، تکلیف کرده که مکان ‌های خاصی برای مراجعه کودکان به نیروی انتظامی راه ‌اندازی شود.
وی اضافه کرد: راه ‌ندازی سامانه ارتباط کودکان با پلیس نیز در دست بررسی است.

*** چهره فرد متجاوز به کودک در خمینی شهر درحال شناسایی است
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره اقدام های پلیس برای شناسایی و دستگری فرد متجاوز به کودک در خمینی شهر نیز گفت: تیم پلیسی ویژه ای در این زمینه در حال فعالیت است.
وی با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌ها برای شناسایی متهم استفاده کرده ایم، گفت: بر اساس اظهارات شاهد عینی، سرنخ هایی را شناسایی چهره فرد متجاوز به دست آورده ایم اما با شرایط خاصی مواجه هستیم زیرا کسی فرد متهم را از نزدیک ندیده است.
خاطرنشان می شود، اوایل خرداد امسال یک کودک پنج ساله افغانستانی به نام بهاره توسط مردم و اهالی یکی از محلات خمینی شهر در یک خرابه پیدا و به دلیل جراحات وارده در پی آزار و اذیت به بیمارستان شهید اشرفی این شهرستان منتقل شد.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41