امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 153

 اعطای وام ۳۰۰ میلیونی به طرح‌های دانش بنیان بانوان

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: به منظور حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان بانوان که توجیه اقتصادی دارند تا ۳۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه، ضمانت‌نامه صادر می‌شود.


به گزارش سرویس علمی ایمنا، مهدی حسین نژاد با تاکید بر اینکه خدمات ما شامل شرکت‌های دارای طرح مستقر در پارک‌های علم و فناوری و دانش‌بنیان می‌شود، ادامه داد: ما هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و آمادگی داریم تا از شرکت‌هایی که توانایی ارائه تضمین به بانک‌ها را ندارند، ولی دارای طرح‌های با توجیه اقتصادی هستند، حمایت کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون تصریح نمود: صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری دارایی طرح را از تسهیلات این صندوق دانست و گفت: ۳۰ درصد تخفیف کارمزد برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به خدمات مالی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون به شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: سقف ضمانت‌نامه‌های این صندوق به شرکت‌ها ۱۲ میلیون تومان است و برای شرکت‌های عادی تا ۷۰ درصد وام در خواستی آنها تضمین می‌شود و برای شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۸۰ درصد تضمین صادر می‌شود.

حسین نژاد میزان وثایق دریافتی در این صندوق را حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد دانست و اظهار کرد: این میزان برای شرکت‌های دانش‌بنیان ۱۰ تا ۱۵ درصد است و مابقی ضامن معمولی، چک و یا سفته دریافت می‌شود.

 مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با تاکید بر اینکه برای شرکت‌های فعال در مناطق روستایی از سوی این صندوق تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان ضمانت‌نامه صادر می‌شود، ادامه داد: در جلسات برگزار شده با سایر صندوق‌ها مقرر شد با آنها تفاهم‌نامه امضا کنیم تا ضمن همکاری با آنها، نمایندگی خود را به این صندوق‌ها واگذار کنیم.

وی میزان کارمزد این صندوق را نصف کارمزد بانکی دانست و یادآور شد: برای شرکت‌های دانش‌بنیان تخفیف ۳۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری تعاون در عین حال با بیان اینکه برای اعطای این تسهیلات، شرکت‌های دانش‌بنیان طبقه‌بندی خواهند شد، گفت: فضای کسب و کار از بعد توان مالی دچار معضل است و از سوی دیگر یکی از دغدغه‌های شرکت‌های فناور ارائه وثیقه است و ما برای اینکه بتوانیم تسهیلات بدون وثیقه به این شرکت‌ها ارائه دهیم باید شرکت‌ها را از نظر مالی مورد بررسی قرار دهیم.

حسین‌پور اضافه کرد: بر اساس اعتباری که هر شرکت بر اساس این رتبه‌بندی به دست می‌آورد، به آنها "حد اعتباری" اختصاص می‌یابد. به عنوان مثال اگر شرکتی در این رتبه‌بندی رتبه A پلاس کسب کند، ما به این شرکت ۱۰ میلیارد تومان حد اعتباری می‌دهیم و بر اساس معرفی‌نامه‌ای که به آن اعطا می‌کنیم، شرکت می‌تواند به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات مراجعه کند.

منبع:ایسنا

منبع خبر :  ایسنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41