امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 108

 اگر طرح بهتری برای زاینده‌رود دارند ارائه دهند/ خواست مردم استان احیای رودخانه است

 

سید محمدجواد ابطحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: طرح لوله‌گذاری زاینده‌رود یک طرح اضطراری برای زمان کم‌آبی و خشکسالی است، اگر بارندگی به اندازه کافی باشد و تونل‌ها به ثمر برسد و جریان دائم رودخانه برقرار باشد، نیازی به این طرح نیست.

وی افزود: اگر وضعیت به همین شکل مانند این چند سال اخیر ادامه پیدا کند برای ساماندهی وضعیت زاینده‌رود و برای رساندن آب به غرب و شرق و شمال اصفهان به ناچار طرحی باید اجرا شود که هدر رفت آب را کمتر و از سوءاستفاده آب در بین راه جلوگیری کند، همچنین برداشت آب برخلاف قوانین و مقررات نباشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنوز اجرای این طرح قطعی نیست و قرار شده نمایندگان نظر قطعی خود را به کارشناسان ذی‌ربط اطلاع داده و اگر که نظر کامل کننده یا طرح بهتری در نظر دارند ارائه دهند؛ برخی هم در این زمینه جوسازی بی‌مورد کردند، احیای زاینده‌رود خواست همه مردم است و این طرح با توجه به محدودیت‌های موجود آماده شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در چند سال آینده شاهد احیای زاینده‌رود به صورت دائمی و مانند قبل خواهیم بود، خاطرنشان کرد: البته با تکمیل طرح‌های سد پایین تونل سوم که در حال ساخته شدن است، تکمیل تونل‌ها و... طی پنج سال آینده مشکل آب استان اصفهان حل خواهد شد و وضعیت پیش رو را پشت سر خواهیم گذاشت.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41