امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 114

 ایران و فرانسه به «بیماری پیوند علیه میزبان» می‌پردازند

نخستین سمپوزیوم «بیماری پیوند علیه میزبان (GvHD)» با همکاری مشترک ایران و فرانسه به همت ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیماری پیوند علیه میزبان، عارضه‌ای است که به دنبال پیوند آلوژنیک سلول‌های بنیادی خون‌ساز رخ داده و از علل اصلی مرگ‌ومیر پس از پیوند است.

سمپوزیوم بیماری میزبان علیه پیوند (GvHD) فرصتی است که دانشمندان و پژوهشگران در زمینه GvHD   را از سرتاسر جهان گردهم آورده تا یافته‌های جدید و ارزشمند خود در تشخیص و درمان این بیماری را با یکدیگر در میان بگذارند. سمپوزیم یاد شده به بحث و بررسی یافته‌های جدید در زمینه GvHD خواهد پرداخت.

محورهای اصلی این سمپوزیوم نگرش نو به پاتوفیزیولوژی و درجه‌بندی بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ درمان‌های جدید و درحال‌توسعه برای بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ کارآزمایی های بالینی بیماری پیوند علیه میزبان؛ نقش منبع سلول و ترکیب بافت پیوندی در بروز بیماری پیوند علیه میزبان؛ سلول درمانی برای بیماری پیوند علیه میزبان؛ بیومارکرهای مرتبط با بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ فتوفورزیس برای بیماری پیوند علیه میزبان؛ دست ورزی گرفت برای پیشگیری از بیماری پیوند علیه میزبان است.

نخستین سمپوزیوم بیماری پیوند علیه میزبان ۷ الی ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷ با همکاری مشترک ایران و فرانسه به همت ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی در سالن اجلاس سران تهران برگزار می‌شود.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41