امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5767

 ایستگاه‌های اتوبوس مناسب توقف شهروندان نیست

عضو شورای اسلامی شهر گفت: ایستگاه‌های اتوبوس شهری باید هرچه سریعتر به تابلوهای زمانی مبدأ، مقصد و خطوط تجهیز شود تا شهروندان بتوانند بهره برداری مطلوب‌تری از این وسیله نقلیه عمومی داشته باشند.

اصغر برشان صبح امروز -یکشنبه- در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارکرد: افزایش مسافر، تشویق شهروندان به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، توسعه کمی و کیفی ناوگان و متناسب سازی ایستگاه‌ها یکی از اهداف اساسی مدیریت شهری در راستای روانسازی ترافیک، کاهش آلودگی هوا و بهبود محیط زیست است، این مهم در تمام کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه در صدر برنامه های ترافیکی قرار دارد.

وی ادامه داد: لازم است کارت سیستم حمل و نقل الکترونیکی در قالب بلیت‌های دانش آموزی، دانشجویی و سایر نهادهای متقاضی و بلیت‌های روزانه، هفتگی، ماهیانه و فصلی با تسهیلات متناسب و تشویقی با هدف افزایش مسافر و پرکردن ظرفیت ناوگان به عنوان عاملی برای افزایش درآمد مدیریت شهری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: زیبنده نیست با وجود تلاش‌های مدیریت شهری در راستای توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و ارایه یارانه، تعداد مسافران اتوبوس‌های شهری افزایش نیابد و در مقابل به تعداد خودروهای شخصی افزوده شود.

برشان افزود: ایستگاه‌های موجود در سطح شهر مناسب توقف شهروندان نیست و باید هرچه سریعتر چندین الگو برای ایستگاه‌های اتوبوس شهری با همکاری معاونت‌های مربوطه تهیه و به شرکت اتوبوسرانی جهت اجرا ابلاغ شود تا این شرکت با مشارکت بخش خصوصی ایستگاه‌های مناسب را جایگزین کند.

وی تصریح کرد: ایستگاه‌های اتوبوس شهری باید هرچه سریعتر به تابلوهای زمانی مبدأ، مقصد و خطوط تجهیز شود تا شهروندان بتوانند بهره برداری مطلوب‌تری از این وسیله نقلیه عمومی داشته باشند.

وی در خصوص کارت منزلت شهروندی خاطرنشان کرد: با وجود داشتن مصوبه برای صدور کارت منزلت شهروندی، متأسفانه بدون دلیل این مهم به کندی پیش می‌رود، بنابراین خواستار تسریع در اجرای تحویل کارت منزلت به شهروندان هستیم.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41