امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 231

 با استاندار مذاکره کردم تا طرح بازچرخانی را متوقف کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه طرح استانداری شامل سه قسمت می شود، با قسمت سوم آن که مربوط به بازچرخانی و یا در واقع تغییر مبدا آب است، مخالف هستم.

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمناحیدرعلی عابدی با اشاره به طرح بازچرخانی آب گفت: طرحی که از سوی استانداری ارائه شده شامل سه قسمت است، قسمت اول انتقال آب از طریق لوله از سد چم آسمان تا نکوآباد و تنها در موارد اضطراری است، اما در حالت‌های عادی آب از مسیر رودخانه عبور خواهد کرد.

وی قسمت دوم طرح را شامل تصفیه پساب و انتقال آن به رودخانه برای کشاورزان شرق عنوان کرد و گفت: این نیز طرحی است که کشاورزان سالها است مطالبه گر آن هستند و گره نبود توسعه کشاورزی شرق را تا حدودی باز خواهد کرد.

عابدی تصریح کرد: هدف این طرح تصفیه پساب شمال، شرق و جنوب اصفهان و انتقال آنها به پل شهرستان و مخلوط با آب رودخانه است و میزان آن جمعاً به چهار متر مکعب در ثانیه و حدود ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب در سال می رسد و حدود یک پنجم حقابه کشاورزان شرق خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اینکه این آب به صورت ۱۲ ماهه جاری خواهد بود، برای طرح‌های جهاد کشاورزی در شرق قابل برنامه ریزی و برای تالاب به مقدار لازم در نظر گرفته خواهد شد.

عابدی با بیان اینکه قسمت سوم طرح، تغییر مبدا آب از پل شهرستان به پل ناژوان است، گفت: با قسمت اول و دوم این طرح موافقم، اما با قسمت سوم و بازچرخانی مخالف هستم و قرار شده است که آقای مهرعلیزاده نیز برای طرح سوم دست نگه دارد.

وی یادآور شد: من شخصاً روز سه شنبه- ۲۷ شهریور- در حضور آقای دکتر میرمحمد صادقی با استاندار محترم در دفترش مذاکره کردم و ایشان هم قانع شدند که فعلا قسمت سوم اجرا نشود تا منبع آب مشخص شود.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41