امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 1
 تعداد بازدید - 14838

 برگزاری همایش بزرگ تقدیر از معلمان برتر استان در اصفهان سیتی سنتر

همایش بزرگ تقدیر از معلمان برتر به همت روابط عمومی آموزش و پرورش کل استان در اصفهان سیتی سنتر برگزار شد .

            

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش  در خصوص رویکرد دولت در ارتقا نقش معلم در کشور اظهار داشت : نقش معلمان را در پیشرفت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نمی توان نادیده گرفت زیرا همه افرادی که در پژوهش های توسعه محور فعالیت می کنند بر این باور هستند که آموزش و پرورش به صورت اعم و معلم صورت اخص نقش ویژه ای در تمامی جنبه های آموزش دارد. از این رو دولت به دنبال رشد و توسعه کشور تلاش می کند که این نیروها در جایگاه واقعی خویش قرار بگیرند و همچنین معلمها موتور پیشرفت مدارس و عوامل اصلی تغییر هستند به این شرط که بتوانید چارچوب ذهنی مثبتی برای آنها به وجود آورد.

وی افزود : سیاست جدید و کلی  وزارت آموزش و پرورش براین پایه خوهد شد که تمامی تحولات آموزشی در درون مدرسه شکل بگیرد و انتظار می رود در سایه این سیاست شاهد ارتقا سطح مدارس به عنوان رکن هدایت بخشی در فرآیند یادهی و یادگیری در درون جامعه باشد و دولت باید حمایت های لازم را انجام دهد با بتوانیم به این هدف دست یابیم  و دغدغه ها ، نگرانی هاو مشکلات فرهنگیان رفع گردد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه افزایش حقوق معلمین در اختیار وزارت آموزش و پرورش نیست تصریح کرد : افزایش حقوق طبق مصوبه دولت می باشد و وزارتخانه با جدیت به دنبال افزایش بودجه از طریق ردیف بودجه تولید ناخالص ملی و بودجه دولت است که این امر نیاز به تلاش گسترده وزارتخانه ، دولت و حمایت مجلس شورای اسلامی می باشد.

وی در ادامه گفت : میزان بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه کشور، ۴۳ هزار میلیارد و ۱۲ درصد از کشور برآورد شده که در راستای کف استانداردهای جهانی است اما ابزارهای آموزشی در دنیا متحول شده است و با وضعیت فعلی با مشکلات زیادی مواجه می شویم زیرا بیش از سیصد هزار نفر از معلمان بازنشسته می شوند.

 

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41