امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 149

 بنوشید، بخوابید، وزن کم کنید!

علی‌رغم تلاش‌ها و ترفندهای بی‌شماری که برای تعادل وزن به کار گرفته می‌شوند، هنوز هم عده زیادی در دنیا دچار اضافه وزن هستند و اکثر این افراد خود را چاق می‌دانند. 

به گزارش باخبرباش به نقل از سرویس ترجمه ایمنا و بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا، در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ این کشور با شیوع ۳۹.۸ درصدی چاقی مواجه بوده که این رقم تقریبا ۹۳.۳ میلیون تن از بزرگسالان را در برگرفته است.

به علاوه بررسی‌ها نشان داده‌اند که در این کشور حدودا ۱۴۷ میلیارد دلار صرف هزینه‌های پزشکی افراد چاق و ۱.۴۲۹ دلار نیز صرف هزینه‌های پزشکی افراد دارای اضافه وزن می‌شود. بنابراین به منظور کاهش این معضل در جامعه ایالات متحده آمریکا، داشتن تمرینات منظم ورزشی در کنار یک رژیم غذایی مناسب و سالم پیشنهاد شد.

در این رژیم غذایی، یک نوشیدنی خانگی معرفی شد که تنها از آب، پودر دارچین و عسل تهیه می‌شود و با افزایش متابولیسم بدن، روند کاهش وزن را سرعت می‌بخشد؛ چرا که دارچین دارای خواصی است که در پایدار نگه داشتن سطح قند خون بسیار اثر دارد و عسل نیز با توجه به تأثیر منفی که بر احساس گرسنگی می‌گذارد، صرف نظر از کالری نسبتا زیادش دارای مزایای بسیاری برای کاهش وزن است.

از آنجایی که تغییرات سریع قند خون سبب ایجاد احساس گرسنگی می‌شود، داشتن قند خون پایدار نقش مؤثری در جلوگیری از اشتها دارد. بنابراین با توجه به خاصیت ذکر شده، دارچین به یک مهارکننده فوق‌العاده برای اشتها تبدیل می‌شود. خواص معجزه آسای عسل نیز نقش مؤثری در بهبود عملکرد بدن و تنظیم آن دارد. بر همین مبنا، به افراد چاق و یا دارای اضافه وزن، یک نوشیدنی از ترکیب یک لیوان آب جوش سرد شده که تنها به مدت دو تا سه دقیقه جوشانده شده باشد، به علاوه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری پودر دارچین توصیه می‌شود.

نوشیدن نصف این ترکیب پیش از خواب سبب می‌شود که متابولیسم بدن در طول خواب نیز بالا باشد و به کاهش وزن کمک کند. نیم دیگر نوشیدنی باید صبح روز بعد و پس از صرف صبحانه نوشیده شود. البته لازم به ذکر است که رعایت رژیم غذایی سالم در دستیابی به بهترین نتیجه امری ضروری است.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41