امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 20417

 به کوه میرویم تا از خود فراتر رویم نه اینکه در خود فرو رویم

سقف آسمان را شکافته و با صلابت ایستاده است.  باد  در مقابلش به زانو در آمده ، ابر در برابرش به سجده افتاده ، خورشید در پشتش پنهان مانده ، آب از بخشش به جریان افتاده و آدمی از عظمتش حیران مانده است 
کوه را می گویم ، جایی که حال و هوای دل آدم ها را عوض می کند ، جایی که خنده را بر لب و شور را در اعماق وجود انسان می کارد . جایی در دل طبیعت ، که ایستادگی در برابر مشکلات و سرخم نکردن در برابر سختی ها را آموزش می دهد و كوهنوردان بهترين دانش اموخته هايش هستند    .
اگرچه از کیلومتر ها دورتر ، باز هم تماشای کوهی سر به فلک کشیده و قله ای سفید رنگ حال آدم را خوب می کند اما قدم گذاشتن در دل دره ها ، گام برداشتند در دامن دامنه ها و ایستادن بر روی قله طعم دیگری دارد. طعمی که باعث شده است هر روز بر شمار کوهنوردان و کوهپیمایان اضافه شود .
شاید تشبیه زندگی به کوهنوری قدری تکراری شده باشد ، اینکه بگوییم هدف های زندگی در حکم قله ی کوه  و سختی ها و راه های صعب العبور نیز مشابه با سختی ها و مشکلات زندگی هستند اما پايه و اساس کوهنوردی و کوهپیمایی همیشه تازگی خود را دارد و هیچگاه تکراری نخواهد شد مخصوصا اگر این ورزش توام با تفریح را به صورت گروهی انجام دهیم . 
همراه شدن با یک گروه کوهنوردی  سفر را شیرینتر  و  شوخی ها و لبخند ها  را شعله ورتر می کند. سبب می شود دوستی ها بیشتر از مسافت ها به چشم بیاید و موانعی که سد راه رسیدن به قله شده اند  یکی پس از دیگری زیر پا گذاشته شود .
کوهنوردی و کوهپیمایی با هرقصد و نیتی که انجام شود ناخودآگاه تاثیر مثبتی روی زندگی می گذارد و انسان ها را استوار تر ، سرسخت تر ، صبورتر ، با نشاط تر و  صدالبته جسور تر می کند . کوه ، الفبای خاص خود را دارد و معنای حقیقی این عبارات را کسی به درستی درک می کند که حداقل یک بار کوهنوردی را با یک گروه کارآزموده تجربه کرده است 
 کوه کتاب بزرگی است که بسیاری از آدم ها بدون آنکه سطری از آن را بخوانند از کنارش عبور می کنند . آدم هایی که غرق در زندگی روزمره و زندگی ماشینی شده اند و استتشمام  هوایی تازه ، شنیدن نغمه ی پرندگان و آرامش گرفتن از آرامش طبیعت را فراموش کرده اند . 
آدم هایی که بی توجه به زخم های روحی خود هر روز با خزیدن به سمت زندگی ماشینی زخم های بیشتری را برمی دارند و تجدید روحیه و انرژی گرفتن از طبیعت را واژه هایی ابداعی و بی معنی می دانند . آدم هایی که گویی طبعیت گردی و  کوهنوردی را به طور کل  با استخرهای خانگی و چرخیدن در پاساژ ها معاوضه کرده اند و اسف بار تر آنکه گمان می کنند در این معامله سود واقعی را برده اند . 
شاید بسیاری در صحبت هایشان قبول نکنند که چنین معامله ای را انجام داده اند اما نگریستن به روز های سپری شده و توجه به بهانه هایی که می آورند نشان می دهند که خیلی از ما ناخودآگاه چنین قراردادی را برای خود نوشته ایم .
کوه انتظار می کشد . انتظار آدم هایی که لازم دارند بر فراز قله ای بایستند و از آن ارتفاع به دنیا نگاه کنند ، تامل کنند و تصمیم بگیرند که از کدام راه و برای رسیدن به کدام هدف گام بردارند  تا به قله موفقيت برسند.

در کلام آخر ، زندگی همانند کوه می ماند ، بعضی مواقع باید آواز خواند ، بعضی جاها باید عرق ریخت ، بعضی اوقات باید استراحت کرد و بعضی مواقع احتیاط ! 

ح . زاهدی

photo_2017-08-13_08-54-39.jpg - 293.59 کیلو بایت

photo_2017-08-13_09-38-40.jpg - 440.26 کیلو بایت

 

k3.jpg - 133.92 کیلو بایت

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظرات

 • نام :
  عبدالهی مهدی

  نظر :

  واقعا عالی بود بدون کم وکاست واقعیتو بیان کردید لایک دارید اونم صدتاارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
 • تلفن : 03136622123
 • موبایل : 09133147435
 • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
 • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
 • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
 • بن بست ایمانی . پلاک 41