امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 106

 بودجه سال 98 در سخت ترین شرایط کشور تنظیم شد

به گزارش باخبرباش سید محمد جواد ابطحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بودجه 98 برای شرایط سخت‌ تحریمی نوشته شده و دو سقف برای سند دخل و خرج دولت تنظیم شده که در صورت تصویب مجلس می‌تواند رشد برخی از هزینه‌ های دولت را محدود کند‌. 
وی با بیان این که در جنگ اقتصادی به سر می بریم، خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده به اشتغال، تولید، آموزش، سلامت و نیروهای مسلح توجه شده است. 
ابطحی اضافه کرد: دستگاه ها و نهادها باید براساس نیازشان بودجه دریافت کنند و در شرایط فعلی باید به اولویت ها توجه کنیم. 
وی با بیان اینکه ابهاماتی در مورد درآمدهای نفتی، صادرات و واردات در بودجه وجود دارد، ادامه داد : چنانچه این درآمدها تامین نشود باید راهکارهایی برای جبران آنها اندیشیده شود. 
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه کشور همیشه متکی بر درآمدهای نفتی بوده است، تصریح کرد : فروش نفت بین یک تا یک میلیون و 500 هزار بشکه با قیمت منطقی 54 دلار در لایحه بودجه 98 توسط دولت پیش بینی شده است. 
به گفته وی بودجه تنظیم شده کشور برای سال آینده نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما انقباضی است . 
وی با بیان این که تامین کالاهای اساسی یکی از بحث های مهم در بودجه محسوب می شود، تصریح کرد: 14 میلیارد دلار برای تامین 45 قلم کالای اساسی در لایحه بودجه با ارز 42 هزار ریال در نظر گرفته شده تا به مردم برای تامین کالاهای اساسی فشار وارد نشود. 
نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد :امنیت و سلامت 2 رکن اساسی کشور و مورد مطالبه مردم هستند و باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرند. 
وی با بیان این که اولویت بندی در تخصیص بودجه باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید با برگزاری جلسات تخصصی و با همکاری یکدیگر بودجه متوازنی را تنظیم کنند که در شرایط سخت اقتصادی جوابگو باشد. 
رییس جمهوری لایحه بودجه 98 را سه شنبه چهارم دی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. 

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41