امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 97

 بیشتر تخلف های بهداشتی ایام عید مربوط به تولید شیرینی جات است

حسین صفاری روز سه شنبه در حاشیه مانور طرح بسیج سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: نوروز 97 بیشترین تخلف در حوزه مواد غذایی بویژه شیرینی بود بطوریکه این ماده غذایی را یا از قبل تهیه کرده بودند و کیفیت خود را از دست داده بود یا اینکه در تهیه آن از رنگ استفاده می شد. 
وی با بیان اینکه بخشی از این مواد خوراکی نیز در کارگاه های زیرزمینی غیرمجاز تهیه شده بود، خاطرنشان کرد: از ابتدای اسفند امسال تا به امروز با تشدید فعالیت تیم های بازرسی بهداشت محیط استان، حدود یک تُن ماده غذایی فاسد یا غیرقابل مصرف و 500 کیلوگرم شیرینی، کشف و معدوم شده است.
صفاری با اشاره به اینکه بخشی از مواد کشف شده تاریخ مصرف گذشته بود، تصریح کرد: در برخی کارگاه های زیرزمینی غیرمجاز اقدام به تغییر تاریخ انقضای مواد غذایی می کردند که با بازرسی ها و گزارش های مردمی، شناسایی شدند.
مدیر گروه بهداشت محیط اصفهان گفت: از امروز در قالب طرح بسیج سلامت نوروز 98 حدود 60 تیم 2 نفره با تجهیزات کامل به بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراکز بین راهی می پردازند.
وی اضافه کرد: 30 تیم 2 نفره نیز در مراکز بهداشت مستقرند و در صورت تماس مردم، پیگیری لازم را در نوروز 98 انجام می دهند.
صفاری با اشاره به محدودیت تعداد نیروهای بهداشت محیط برای بازدید از بیش از 55 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن بین راهی استان، از مردم خواست تا خود مانند بازرسان بهداشت، عمل و هرگونه تخلف بهداشتی را به سامانه تلفنی190 گزارش کنند.
وی با بیان اینکه بیشتر نظارت و کنترل بهداشت محیط در نوروز بر مراکز حساس مانند شیرینی فروشی ها، رستوران ها و طباخی ها صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: موارد اورژانسی بهداشتی در سه ساعت و موارد غیراورژانسی در حداکثر 72 ساعت توسط کارشناسان ما رسیدگی می شود.
صفاری اضافه کرد: تیم های نظارت و بازرسی بهداشت محیط همراه خود انواع دستگاه های آزمایشگر مانند میکروب سنج و سنجش کیفیت روغن را به همراه دارند و می توانند بدون نیاز به نمونه گیری در مدت زمان کوتاهی میزان آلودگی سطوح مختلف مانند بشقاب، سیخ کباب و برخی مواد غذایی را اندازه گیری و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با آن برخورد کنند.
این طرح از اول اسفند در استان اصفهان آغاز شد و در قالب آن همه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس که بیشترین مراجعه و استفاده مردم را دارند مورد بازرسی تخصصی بهداشتی قرار می گیرند.
طرح بسیج سلامت نوروزی بطور رسمی از 20 اسفند در کشور آغاز شد ولی در استان اصفهان با توجه به گستردگی مراکز حساس، این طرح از اول اسفند آغاز شد و تا 17 فروردین سال آینده ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، در این مانور، تیم های طرح بسیج سلامت نوروزی با استقرار در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برنامه های خود را برای اجرای این طرح که تا 17 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، معرفی کردند.
شرکت کنندگان در این مانور سپس با حضور در گلزار شهدای اصفهان با آرمان های شهیدان تجدید میثاق بستند.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41