امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3721

 بیماران خاص نگران تامین داروهایشان نباشند

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه دارو در کشور به میزان نیاز موجود است، افزود: معاون اجتماعی من نیز با انجمن بیماری‌های خاص‌ دائم جلسه دارد اگر مشکلی در شهری یا روستایی وجود دارد آن را برطرف می‌کنیم.

وی اظهار داشت: تنها اگر تحریم‌های سازمان ملل برگردد مشکل خواهیم داشت و در این زمینه نیز تمهیداتی اندیشیده‌ایم تا در بحث غذا، دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی نداشته باشیم.

در پاسخ به سؤالی در خصوص بیماران تالاسمی و فوت ۹۳ نفر از این بیماران بدلیل داروهای کم کیفیت، گفت: به هیچ وجه چنین آماری را تایید نمی‌کنم. رقابت بین شرکت‌های چندملیتی وجود دارد و اگر بیماری باشد که ما داروی تولید داخل آن را داشته باشیم، نمی‌خواهند بازار را از دست بدهند. پشت این قضیه چیزی بجز پول و سودجویی وجود ندارد.

اظهارات وزیر بهداشت در مورد تأمین داروی بیماران خاص در حالی است که شانزدهم اردیبهشت ماه میثم رمضانی رئیس انجمن تالاسمی ‌ایران از عدم تولید و توزیع داروهای خاص بیماران تالاسمی‌توسط شرکت‌های داخلی خبر داد و گفت: حدود سه تا ۵ ماه است که بیماران تالاسمی‌به داروهای مورد نیاز شان دسترسی ندارند.

وی اظهار داشت: بیماران تالاسمی‌ گرفتار بازی شرکت‌های داروسازی شده‌اند یعنی شرکت‌های داخلی برای افزایش قیمت داروها و کسب درآمد بیشتر از چندماه پیش اقدام به عدم تولید و توزیع داروهای مورد نیاز تالاسمی‌ها کرده‌اند.

منبع خبر :  قدس آنلاین
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41