امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 7862

 تعامل شهرداری اصفهان با بانک جهانی برای رفع مشکلات زیست محیطی

 

 

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان با سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله بانک جهانی مذاکراتی انجام داده تا بتواند از تجربیات و دانش آنها برای رفع مشکلات زیست محیطی استفاده کند.

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا، قدرت الله نوروزی در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: موضوع آلودگی هوای اصفهان از اهمیت زیادی برخوردار است، از این رو شهرداری اصفهان سعی دارد با به کارگیری راهکارهای اساسی محیط امن و سالم برای زندگی همراه با آرامش و آسایش شهروندان فراهم سازد.

وی افزود: موضوعی که می تواند اصفهان را تهدید کند آلایندگی‌های جوی و صوتی است که تا کنون ما توانستیم با تمام ادارات و سازمان‌های داخل استان و تهران ارتباطات تعاملی خوبی برقرار و از حجم آلایندگی‌ها بکاهیم.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات مهم شهرداری اصفهان برای کاهش سطح آلودگی‌ها، توسعه شبکه معابر عمومی، توسعه حمل و نقل عمومی، تقویت مترو، توصیه به مردم برای استفاده کمتر وسایل نقلیه شخصی، فیلترینگ کارخانجات اطراف اصفهان و رعایت مسایل زیست محیطی بوده است.

وی ادامه داد: در این باره توانستیم با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی از جمله بانک جهانی مذاکراتی انجام دهیم تا بتوانیم از تجربیات و دانش آنها برای رفع مشکلات زیست محیطی کمک بگیریم چرا که بر این باور هستیم آنها می‌توانند در زمینه‌های فنی، علمی و مطالعاتی کمک کنند؛ این برای نخستین بار است که در خصوص مسایل زیست محیطی با بانک جهانی تعامل برقرار شده است.

نوروزی اظهار امیدواری کرد: با خرد جمعی و همکاری تمام دستگاه‌ها و بهره‌مندی از امکانات داخلی و خارجی شاهد شهری باشیم که در جایگاه واقعی خود قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اصفهان شهری میراثی و متعلق به نه تنها ایرانیان بلکه جهانیان است، تاکید کرد: باید مراقب باشیم اصفهان با آن همه زیبایی، دارایی و میراث باقی مانده دستخوش خطرات از جمله تهدیدهای زیست محیطی نشود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرداری درصدد است از نهادهای بین‌المللی زیست محیطی از جمله بانک جهانی کمک های فنی و دانش های لازم را دریافت کند، اظهار کرد: شهرداری به این موضوع ورود پیدا کرد تا اهمیت موضوع آلودگی های زیست محیطی برای همگان بیشتر ملموس شود.

نوروزی با اشاره به راه اندازی مرکز پایش آلودگی هوا در اصفهان، گفت: در شهر اصفهان تعداد ۹ ایستگاه برای پایش هوا و صوت فعال است و ماموریت های خود را به خوبی انجام می دهد، البته تقویت ایستگاه ها در دستور کار است.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41