امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3379

 تعداد اتوبوس های ویژه معلولان افزایش یابد

عضوجامعه معلولان اصفهان گفت: معابر باید در زمان هایی که برف یا باران می بارد برای معلولان مناسب سازی شده باشد تا بتوانند در این زمان که زمین کیفیت نامطلوبی دارد از خانه خارج شوند و به فعالیت روزانه خود بپردازند.

محمد پورخلیلی اظهارکرد: تاکنون برخی از پیاده‌روهای سطح شهر برای معلولان و نابینایان مناسب سازی شده است، اما باید تمام پیاده روها، اماکن شهر، بیمارستان ها و بخصوص مطب های دندان پزشکی برای این افراد مناسب سازی شود تا آنان بدون دغدغه ای وارد جامعه و از خدمات ارائه شده بهره مند شوند.

عضو جامعه معلولان اصفهان با بیان اینکه معلولان هنگامی که قصد ورود به اتوبوس را دارند کمی زمان طول می کشد، خاطر نشان کرد: شهروندان با توجه به این مهم باید صبر خود را افزایش دهند و از پرخاشگری به آنان جلوگیری کنند. خوشبختانه تاکنون تعدادی اتوبوس مناسب سازی وارد شهر شده و انتظار می رود که تعداد این اتوبوس افزایش یابد تا معلولان بدون مشقت بتوانند ازحمل و نقل عمومی استفاده کنند.

پورخلیلی با بیان اینکه مشارکت شهروندان برای کمک به معلولان مختص هدایای نقدی نیست، ادامه داد: متاسفانه برخی ازشهروندان برخورد نامناسبی با معلولان دارند و با رفتارهای نامناسب مانند ترحم و تند خویی با آنان برخورد می کنند و یا متاسفانه از کلماتی که موجب آزار و اذیت آنان می شود استفاده می کنند، براین اساس باید برخورد شهروندان با افراد معلول فرهنگسازی شود.

وی پیشنهاد داد: موانع کالبدی در فضای شهری که یکی از عمده‌ترین عوامل انزوای معلولان و جانبازان است رفع شود و تابلوهای فرهنگ شهروندی نیز به احترام و نوع برخورد با معلولان و نیازهای آنان بپردازد.

  •  

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41