امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2167

 تلاش گروهی از پزشکان برای شهادت در کنگره درباره شرایط روانی ترامپ

 باخبرباش  پایگاه اینترنتی روزنامه «واشنگتن اگزمینر» در مقاله‌ای با عنوان «بی‌ثباتی روانی» به قلم «کیمبرلی لئونارد» نوشت: یک گروه از کارشناسان پزشکی که مدعی هستند شرایط مربوط به سلامت روحی-روانی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، او را به فردی خطرناک تبدیل کرده که برای تصدی مقام ریاست جمهوری آمریکا نامناسب است، به دنبال آن هستند که در جلسات استماع مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح احتمالی ترامپ، حاضر شوند و علیه وی شهادت دهند.

اعضای این گروه هفت نفره، شامل چهار روان پزشک، یک متخصص اعصاب و روان بالینی، یک متخصص مغز و اعصاب و یک متخصص طب داخلی، قصد دارند آمادگی خود را برای شرکت در جلسات استماع کنگره در هفته آینده و همچنین اجرای مصاحبه‌های مختلف با رسانه‌ها، اعلام کنند. آن‌ها همچنین برای مشورت دادن به اعضای کنگره و رایزنی خصوصی با آن ها، در دسترس خواهند بود. این افراد همچنین آماده خواهند بود با نامزد‌های ریاست جمهوری حزب دموکرات که خواهان رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هستند، گفتگو کنند. اعضای این گروه هفت نفره همچنین اعلام کرده اند حاضرند با اعضای کابینه ترامپ نیز صحبت کنند.

دکتر «بَندی لی»، روانپزشک در دانشکده پزشکی دانشگاه «یِیل» که ریاست این گروه هفت نفره را به عهده دارد، روز گذشته (جمعه) برنامه‌های این گروه را به اطلاع روزنامه واشنگتن اگزمینر رساند. او در این خصوص به خبرنگار واشنگتن اگزمینر گفت: ما بر این باوریم که برگزاری جلسات استماع درباره جنبه‌های مربوط به ارزیابی سلامت روحی-روانی در رابطه با استیضاح ترامپ، امری حیاتی است. علت آن این است که طی دو سال و نیم گذشته، ما عمیقاً نگران ثبات روانی رئیس جمهور آمریکا بوده‌ایم و آنچه ما قبلاً درباره جنبه‌های روحی-روانی رئیس جمهور می‌گفتیم، تقریباً به طور کامل درست از کار درآمده و به اثبات رسیده است.

اعضای این گروه هفت نفره که آماده شهادت دادن در کنگره هستند، بر این باورند که اطلاعات کافی از رفتار علنی رئیس جمهور در برابر انظار عمومی و همچنین از توئیت‌ها و مصاحبه‌های وی وجود دارد که بتوان با استناد به آن‌ها در رابطه با سلامت یا عدم سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا اظهار نظر کرد. یکی دیگر از اسنادی که این گروه به آن اشاره می‌کند که قابل استناد در رابطه با سلامت روحی ترامپ است، گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای «رابرت مولر» است که مسئول تحقیق درباره مداخلات احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا بود.

دکتر بندی لی می‌گوید: اگر ما به تمام منابع مزبور رجوع کنیم، آنگاه حتی اگر شخصِ رئیس جمهور را به طور خصوصی نیز معاینه کنیم، اطلاعات بسیار ناچیزی بر اطلاعات کنونی ما در رابطه با سلامت روانی وی اضافه خواهد شد. این گروه پیشتر از ترامپ خواسته بودند که به معاینه پزشکی از سوی آنان تن در دهد، اما هیچ پاسخی از وی در این زمینه دریافت نکردند. از همین رو، آنان با توجه به مفاد گزارش رابرت مولر و سایر منابعی که در اختیار داشتند، به ارزیابی شرایط سلامت روحی-روانی رئیس جمهور آمریکا پرداختند و سرانجام نتیجه گرفتند که وی ظرفیت روانی و سلامت روحیِ لازم برای عمل به وظایفش به عنوان رئیس جمهور آمریکا را ندارد و دست کم باید قدرت و اختیارات مربوط به اعلان جنگ از وی سلب شود و همچنین دسترسیِ او به تسلیحات هسته‌ای آمریکا و اختیارات وی برای صدور فرمان استفاده از سلاح‌های هسته‌ای این کشور نیز از وی گرفته شود.

دکتر بندی لی تاکنون مجاز بوده است که نام چهار تن از افراد این گروه را اعلام کند، اما دو تن از اعضای این گروه فعلاً از وی خواسته اند که هویت شان را فاش نکند.

منبع خبر :  باشگاه خبرنگاران
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41