امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 10722

 درخشش تیم دانشگاه فرزانگان اصفهان سیتی سنتر در نخستین دوره مسابقات سازه های ماکارونی دمش 2017

 

به گزارش با خبر باش به نقل از روابط عمومی اصفهان سیتی سنتر، در اولین دوره مسابقات سازه های ماکارونی دمش 2017  گروه دانشگاه فرزانگان اصفهان سیتی سنتر با اختلافی بسیار اندک پس از دانشگاه اسلامشهر به مقام دوم دست یافت.

مدیرگروه عمران و معماری دانشگاه فرزانگان اصفهان سیتی سنتر، با بیان اینکه مسابقات سازه های ماکارونی در کشور دارای اعتبار خاصی است، گفت: در این دوره 130 گروه با 200 سازه ماکارونی شرکت داشتند .


شهاب ربانی، اذعان کرد: مراحل آماده سازی این گروه از مرداد ماه سال 1396 با شرکت در کارگاه آموزشی طراحی و ساخت مجموعه تات در اصفهان آغاز شد و نتیجه درخشان مسابقات، ماحصل ماه ها تلاش گروه 5 نفره دانشگاه فرزانگان است.

 وی ادامه داد: پس از پایان کارگاه، اعضاء گروه شروع به طراحی اولیه سازه ها کرده و پس از تهیه مصالح مناسب و فرآوری آن ها، تا پایان شهریور ماه، 4 سازه «تست» ساخته شد.

مدیر گروه عمران و معماری دانشگاه فرزانگان اصفهان سیتی سنتر، کمبود امکانات بارگذاری سازه ها را دلیل شرکت نکردن در مسابقات دانشگاه تهران در اواسط آبان ماه عنوان کرد و افزود: در اواخر آبان ماه و با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه دانش پژوهان اجازه استفاده از جک بارگذاری این موسسه اخذ شد و در نهایت سازه های تست تحت «بار» قرار گرفت. پس از تجزیه و تحلیل نتایج، طرح سازه ها مورد بازنگری قرار گرفت و مجددا مراحل ساخت سازه های جدید جهت شرکت در مسابقات دمش 2017 آغاز شد.

ربانی پیرامون ویژگی های سازه ماکارونی دانشگاه فرزانگان، گفت: سازه ساخته شده توسط گروه با وزن 103 گرم و ظاهری قوسی شکل، توانست وزن 237 کیلوگرم را تحمل کند. وی ادامه داد: این افتخار با هزینه ای نزدیک به دو میلیون تومان و مصرف 4 کیلوگرم ماکارونی به دست آمده است.

ربانی با بیان اینکه گروه سازه های ماکارونی دانشگاه فرزانگان تحت نظر صابر اوستاخ به عنوان استاد راهنما به مسابقات سازه های ماکارونی دمش 2017  اعزام شدند، اضافه کرد: محمد حسن کرم سیچانی، بهنام صفری، غزاله قاسمی نژاد و معصومه صمدی دانشجویان پرتلاشی هستند که این افتخار را برای شهر اصفهان به ارمغان آوردند. 

 

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41