امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 50565

 در سیزدهمین ملاقات مردمی شهردار اصفهان مطرح شد تشکیل کمیته جنوب غرب اصفهان راهی برای حل مشکلات اهالی منطقه 13/ تکمیل مترو در اولویت شهرداری اصفهان قرار دارد

منطقه 13 اصفهان پذیرای شهردار اصفهان و معاونین وی در سیزدهمین هفته از سری برنامه‌های ملاقات‌ مردمی شهردار اصفهان و معاونین وی بود.

به گزارش باخبرباش از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، نهضت پاسخگویی چهره به چهره تیم مدیریت شهری اصفهان به ایستگاه سیزدهم رسید و شهردار و معاونان وی با حضور در منطقه 13 پاسخگوی مطالبات شهروندان و گوش شنوای مشکلات آنها بودند.

دیدار دکتر مهدی جمالی‌نژاد شهردار اصفهان با معتمدین محلات منطقه 13 شهرداری اصفهان همچون هفته‌های گذشته نخستین بخش این ملاقات مردمی بود.

در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت مسجد از سوی شهرداری به دلیل کمبود مسجد، کمبود حوزه علمیه، کمبود مراکز بهداشتی، کمبود مراکز فرهنگی و فرهنگسراها، مشکلات مربوط به آب شرب، نبود خط دائم تاکسی، کمبود پارکینگ، مشکلات مربوط به مهاجرپذیربودن منطقه، مشکلات مربوط به پارک ناژوان، کمبود بودجه برای گلزار شهدای منطقه، کمبود اورژانس، احداث موسسات خیریه، کمبود فضاهای ورزشی، مشکلات مربوط به آزادسازی‌ها و ... از جمله مهم‌ترین مطالبات و مشکلات معتمدین و اهالی منطقه بود که در دیدار با شهردار اصفهان مطرح شد.

شهردار اصفهان در دیدار با معتمدین منطقه 13 پس از شنیدن مشکلات و مطالبات اهالی منطقه ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: در هفته سه روز را در محلات مختلف اصفهان تحت عناوین و مراسمات مختلف مانند شورای معاونین، هر هفته چند افتتاح و ملاقات‌ مردمی حضور داریم تا با مشکلات و مطالبات اهالی مناطق از نزدیک آشنا شویم.

وی با بیان اینکه ادارات مختلف و زیادی در شهر اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: مشکلی که در شهر اصفهان نمود بسیار زیادی دارد حضور کم دستگاه‌های دیگر میان مردم است و همین موضوع سبب شده مطالبات مردم به سمت شهرداری گرایش پیدا کند، این در حالیست که بسیاری از خواسته‌های مردم ارتباطی به شهرداری نداشته و به دستگاه‌های دیگر مربوط می‌شود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه با این وجود شهرداری تلاش می‌کند بار به زمین مانده دستگاه‌های دیگر را به دوش بکشد، ادامه داد: مناطقی از اصفهان که اهالی آنها را افراد بومی‌تر تشکیل می‌دهند به خوبی مطالبات خود را از دستگاه‌های مختلف پیگیری می‌کنند.

وی در ادامه با پیشنهاد تشکیل کمیته جنوب غرب اصفهان برای رفع مشکلات منطقه، گفت: این کمیته می‌تواند کمک بسیاری در حل مشکلات اهالی منطقه 13 داشته باشد همان‌طور که کمیته غرب اصفهان هم‌اکنون این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

شهردار اصفهان با اشاره به مطالبات ورزشی اهالی منطقه تاکید کرد: شهرداری در این زمینه اقدامات و کارهای بسیار خوبی از جمله ساخت سالن‌های ورزشی و به ویژه سرباز را در دستور کار خود قرار داده که این موضوع کمک بسیاری در افزایش سرانه مناطق در کوتاه مدت می‌کند.

اولویت بودجه شهرداری روی تکمیل پروژه قطار شهری است

وی با اشاره به پروژه قطار شهری اصفهان، اضافه کرد: تیم مدیریت شهری جدید این پروژه را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده به نحوی که بیشترین بودجه شهرداری در زیرزمین برای تکمیل خطوط مترو صرف می‌شود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه فاز نخست مترو از ایستگاه قدس تا میدان شهدا را سال گذشته راه‌اندازی کردیم، گفت: فاز دوم تا ایستگاه تختی آماده شده و فاز سوم نیز که از چهارراه تختی تا میدان آزادی را شامل می‌شود سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در صورت تکمیل کامل خط مترو از میدان قدس تا میدان آزادی و ایستگاه صفه کار بسیار بزرگی در اصفهان صورت گرفته که مشکل حمل و نقل شمال تا جنوب شهر را مرتفع می‌کند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه قطار شهری اصفهان شامل سه خط می‌شود، یادآور شد: خط یک، میدان قدس تا ایستگاه صفه را شامل می‌شود، خط دوم از ایستگاه زینبیه تا خمینی‌شهر و خط سوم که مشکلات خطوط یک و دو را ندارد برای اهالی منطقه سیزده بسیار مناسب خواهد بود.

وی بیان داشت: خط سه متروی اصفهان به دلیل نداشتن مشکلات خطوط یک و دو زمانی که کار احداث آن آغاز شود به سرعت حتی سریع‌تر از خط دو ظرف یک یا دو سال می‌تواند تکمیل شود.

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به مشکلات ناژوان، گفت: مسائل و مشکلات مربوط به ناژوان مسائل پیچیده‌ای است که دیدگاه‌های مختلفی پیرامون آن وجود دارد اما جمع‌بندی این نظرات در کمیته عالی ناژوان که برای رفع مشکلات مختلف ناژوان تشکیل شده باید پیگیری شود.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد و کمک تمام دستگاه‌های اجرایی اصفهان را می‌طلبد، شهرداری اصفهان آمادگی این را دارد در مورد تمام مسائل و مشکلات مناطق مختلف شهرداری اصفهان از جمله منطقه 13 پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهد.

تصویب طرح جامع ناژوان مشکلات این منطقه را مرتفع می‌کند

یکی از مسائل مهم مطرح شده در دیدار اهالی منطقه 13 با شهردار اصفهان مسائل و مشکلات مربوط به منطقه ناژوان بود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان در حاشیه دیدار مردمی شهردار پیرامون این مسائل اظهار کرد: در کمال تاسف مشکلات مربوط به منطقه ناژوان سالیان سال است که وجود دارد، در این زمینه همت کلی مسئولان بر این است که این مشکلات برطرف شود.

حسن شفیعی با بیان اینکه به دلایل متعدد زمین‌های کشاورزی و باغاتی که در منطقه ناژوان است دچار خشکسالی و خسارات فراوانی شده است، تصریح کرد: این موضوعات چند سالی است مطرح شده و با جدیتی که در حوزه معاونت شهرسازی شهرداری اصفهان وجود دارد، امیدوارم طی چند ماه آینده بسیاری از مشکلات کشاورزان و ساکنان منطقه برطرف شود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: پیگیری‌ها در معاونت شهرسازی شهرداری مطرح شده و قرار شده تا یکی دو جلسه آینده این موضوعات حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مربوط به منطقه ناژوان مشکلات مربوط به معابر و عبور و مرور مردم است، اضافه کرد: به طور حتم اگر مرکز گردشگری در جایی احداث می‌شود باید دسترسی‌های مردم و جاده‌هایی که نیاز آن مرکز است را در نزدیک‌ترین نقاط داشته باشیم اما متاسفانه به دلیل مصوب نشدن طرح جامع ناژوان تاکنون این مشکلات در ناژوان مرتفع نشده است.

شفیعی تاکید کرد: امیدوارم با تصویب این طرح جامع و تدابیر شهرداری اصفهان این مشکلات هر چه زودتر مرتفع شود.

حل بیش از 60 درصد از مشکلات مردم با انجام ملاقات‌ مردمی شهردار

مدیر آزادسازی و املاک شهرداری اصفهان نیز در حاشیه این ملاقات مردمی با اهالی منطقه 13 اظهار کرد: کم شدن تعداد مراجعین در ملاقات‌های مردمی شهردار به ویژه در منطقه 13 مبین این است که سیستم کارهای خود را به خوبی انجام داده است.

مرتضی افروزی تصریح کرد: حضور شهردار و معاونین وی در مناطق سبب می‌شود مراحل اداری کوتاه‌تر شده و مطالبات فرسایشی مردم تا حدود بسیار زیادی به صورت رو در رو مرتفع شود.

وی اضافه کرد: می‌توانم بگویم با ملاقات‌ مردمی هر هفته شهردار، بیش از 60 درصد مشکلات مردم حل شده و اهالی مناطق رضایت بسیار خوبی از این ملاقات‌ها دارند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41