امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 94

 دفن روزانه ۷هزار تن نخاله ساختمانی

به گزارش باخبر باش به نقل از صداوسیمامرکز اصفهان؛ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه این پسماند ها ناشی از عملیات عمرانی،ساختمان سازی و خاک برداری تولید می شود گفت: تولید روزانه نخاله های ساختمانی در اصفهان حدود هفت برابر تولید پسماندهای تر و عادی است.
علی دهنوی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰درصد پسماندها قابل بازیافت هستند گفت: پوکه هایی که از آجرها در فرآیند بازیافت به دست می آید را می توان برای شیب بندی بام و کف آشپزخانه ها استفاده کرد و یا شن، ماسه را پس از فرآیند بازیافت و دانه بندی می توان در بنایی و کاشی کاری و مکان های غیرسازه ای به کار برد.
وی با بیان اینکه حدود چهار هزار تن از این نخاله های ساختمانی در منطقه گردنه زینل و سه هزار تن دیگر هم در مناطق غیرمجاز و بدون مجوز دفن می شوند گفت: تا کنون در اصفهان به این معضل اهمیت داده نشده، چرا که مانند زباله های تر، شیرابه و بوی آزار دهنده تولید نمی کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه طرح نظارت و مکانیزه کردن حمل و نقل نخاله های ساختمانی مورد بررسی قرار گرفته است گفت: در آینده نزدیک ماشین های حمل و نقل پسماند ساختمانی به سامانه مکان یاب (GPS) مجهز می شوند تا در صورت تخلف و تخلیه پسماندها در مکان های غیرمجاز طبق قانون با متخلفان برخورد شود.
دهنوی افزود: گام بعدی راه اندازی کارخانه ای برای بازیافت نخاله های ساختمانی است که به چرخه تولید بازگردند و محصولات ساختمانی قابل استفاده تولید شود.
وی گفت: برای راه اندازی خط بازیافت پسماندهای ساختمانی با ظرفیتی بیش از 120تن در ساعت، هفت میلیارد تومان بودجه نیاز است و هزینه های بهره برداری هم سالانه یک میلیارد تومان برآورد می شود.

 

صداوسیما

منبع خبر :  صداوسیمای مرکزاصفهان
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41