امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 91

 رهنان قابلیت احیای آیین ها را دارد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مزیت ایجاد گذرهای فرهنگی در زندگی شهری، فضایی برای تنفس، زیست بهتر، آسایش و استفاده از رویدادهای فرهنگی و هنری توسط شهروندان است.

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا،  علی اصغر سید آبادی امروز _یکشنبه ۱۶ دی ماه_ درحاشیه بازدید از محله های تاریخی رهنان اظهار کرد: سفرهایی به اصفهان داشته ام، اما تاکنون از محله رهنان دیدن نکرده بودم؛ این محله آثار تاریخی بسیار خوبی دارد.

وی درباره حمام تاریخی رهنان گفت: این حمام به لحاظ سبک و سیاق خود با سایر حمام هایی که تبدیل به موزه شده، تفاوت دارد و با توجه به فضاهای موجود ظرفیت زیادی برای رشد و توسعه از منظر فرهنگی دارد. در این فضاهای فرهنگی، قابلیت احیای آیین هایی نیز وجود دارد که می تواند به گسترش گردشگری و ایجاد فضای فرهنگی برای اوقات فراغت کمک کند.

سید آبادی با اشاره به مزیت ایجاد گذرهای فرهنگی در زندگی شهری، تصریح کرد: فضایی برای تنفس، زیست بهتر، آسایش و استفاده از رویدادهای فرهنگی و هنری توسط شهروندان از جمله مزیت های ایجاد گذرهای فرهنگی در زندگی شهری است. بحث  گذرهای فرهنگی در بسیاری از شهرهای کشور مطرح است ؛ شهرداری ها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرهای مختلف مشغول راه اندازی این گذرها هستند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در گذرهای فرهنگی و هنری، باید مشاغل و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و رویدادهای فرهنگی وجود داشته باشد.

به گزارش ایمنا، وی همچنین در جریان این بازدید از مسجد تاریخی رهنان، گذر فرهنگی ابوذر، محله، حمام و  زورخانه رهنان بازدید کرد.

در این بازدید مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان و سایر مسئولان شهرداری منطقه ۱۱ همچنین نمایندگانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حضور داشتند.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41