امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 91

 ساخت و ساز بیش از حد، تاب آوری را از شهر گرفته است

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا الهام ناظمی اظهار کرد: شهر تاب آور باید در مقابل شرایط مختلف بحرانی توان مقابله را داشته باشد و بتواند پس از وقوع حادثه با کمترین میزان تلفات و بدون نیاز به حمایت به شرایط قبل از حادثه و حتی بهتر از شرایط قبلی برگردد.

وی ادامه داد: شهر اصفهان در برابر زلزله تاب آور است، زیرا اصفهان روی گسل قرار ندارد و اگر هم زلزله ای در اصفهان رخ دهد با توجه به قدرت پایین زلزله خسارات هنگفتی شامل شهر نمی کند.

این کارشناس شهرسازی با تاکید بر اینکه توسعه غلط در قسمتی از شهر اصفهان سبب عدم تاب آوری شهر شده است، خاطرنشان کرد: حجم زیاد ساخت و سازها در مناطقی که ظرفیت مطلوب را ندارند باعث افزایش سطح آلاینده های هوا شده و تاب آوری را از شهر گرفته است.

ناظمی تاب آوری را در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی دانست و تصریح کرد: در هنگام وقوع بلایای طبیعی تاب آوری در حوزه های مختلف اهمیت دارد البته به طور صرف تاب آوری محدود به رسیدگی به سیل و زلزله نیست، بلکه سایر عوامل باید مورد بررسی قرار گیرند.

وی تاب آوری اجتماعی در محله های قدیمی شهر اصفهان را در مقایسه با سایر محلات مناسب تر دانست و گفت: در محلات قدیمی تر که سرمایه اجتماعی در آن مکان ها قوی تر است شاهد تاب آوری اجتماعی بالاتری هستیم و مهمترین مسئله در راستای تاب آوری اجتماعی این است مردم بتوانند در برابر تغییرات خود را سازگار کنند.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41