امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2040

 سرسری گرفتن تذکرهای شورای شهر / تعدیل نیرو در شهرداری را نمی پذیرم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تذکرهای شورای شهر باید جدی گرفته شود و از نگاه سرسری به آن خودداری و در دستور کار مدیران شهری قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار باخبر باش، علیرضا نصر اصفهانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: مطالبات شورای شهر توسط مدیران شهری پاسخ داده شود زیرا که عده ای از مدیران با بی توجهی معتقدند گذر زمان مشکل را رفع می کند در صورتی که اینگونه نیست.

وی به برخی از بی توجهی ها اشاره کرد و بیان داشت: به عنوان مثال برای زمینی در کوی ولی عصر  پروانه صادر شده است که بخشی از آن از کاربری خارج می شود  که متأسفانه تاکنون گزارشی در این خصوص به شورای شهر داده نشده و لازم که  معاونت شهرسازی سریع‌تر اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب این زمین در کمیسیون ماده پنج کاربری با کاربری 5 هزار و ۶۰۰ متر تجاری، ۶۲۴ متر فرهنگی، چهار هزار و ۵۲۰ متر مذهبی و ۱۸ هزار و ۶۸۱ متر کاربری فضای سبز اشاره کرد و بیان داشت:

وی تصریح کرد: هر اقدامی در این محدوده باید در کاربری خود انجام شود زیرا سه هزار واحد مسکونی در اطراف منطقه اختصاص یافته و سرانه‌های مورد نیاز آن پیش‌بینی شده است بنابراین نباید کاربری‌ها به نحو دیگری تخصیص یابد.

نصر اصفهانی به  ابراز نگرانی در حوزه فضای سبز اصفهان  اشاره کرد و تصریح کرد: گاها شاهدیم که در برخی از پلاک ها در مورد تعیین تکلیف چند درخت تعلل شده است و در این وضعیت نباید در جای دیگری از شهر با سیاست یک بام و دو هوا رفتار متفاوتی با دیگر کاربری‌ها داشته باشیم.

 

بحران اقتصادی پرداختن خانواده‌ها به مطالعه و کتابخوانی را سخت کرده است

وی بیان داشت: معاونت شهرسازی شهرداری پیش از ورود مراجع نظارتی به این موضوع ورود کند تا مشکلی برای مدیریت شهری پیش نیاید.

نصر اصفهانی با مخالف خود در حوزه تعدیل نیروی انسانی گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق شورا گزارشی درباره وضعیت نیروهای انسانی شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مجموعه‌های تفریحی این شرکت، ارائه شد که شورای شهر با تعدیل نیرو و تأخیر در پرداخت حقوق و دستمزد وجود داشته باشد و اگر لازم است این افراد در بخش‌های دیگری به کار گرفته شوند تا منفک از کار نشده و به نحو مطلوب از حضور آن‌ها استفاده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: اگر اعتباری در اختیار این مجموعه قرار گرفته، منوط به تأکیدات شورا بوده و وقتی اوضاع اشتغال فراهم نیست بیکار کردن افراد تیر خلاص زدن به آن‌ها خواهد بود بنابراین به هیچ عنوان نباید در مجموعه شهرداری مرتکب چنین اقداماتی شویم.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری به وضعیت رانندگان استیجاری شهرداری نیز توجه ویژه‌ای داشته، افزود: با مشارکت اعضا و همکاری آنان در زمان تدوین بودجه، شاهد افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری بودیم و مبلغ پرداختی به رانندگان استیجاری نیز افزایش پیدا کرد که جای تقدیر دارد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های متولی باید مروج افزایش مطالعه در کشور باشند تا این عقب‌ماندگی جبران شود، تصریح کرد: سرانه مطالعه در کشورهای توسعه‌یافته از طریق استفاده حداکثری از حداقل زمان‌ها به‌دست می‌آید و همین اهتمام جدی به مطالعه عامل پیشرفت کشورها بوده است.

نصراصفهانی با بیان اینکه عوامل متعددی مانع از افزایش سرانه مطالعه در کشور است، خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی ارکان زندگی مردم را درگیر خود کرده و امکان پرداختن خانواده‌ها به مطالعه و کتابخوانی را سخت کرده است.

منبع خبر :  با خبر باش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41