امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 181

 سه هزار و 800 گردشگر از جاذبه های خور و بیابانک دیدن کردند

حسین رئیسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خور و بیابانک با برخورداری از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی هر ساله شاهد بازدید شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.
وی دریاچه نمک، دهکده نمکی، کویر مصر، رمل های ماسه ای، چال سلکنون را از جاذبه های خور و بیابانک عنوان کرد و گفت: قلعه های جندق، بیاضه، ایراج ، چشمه های گرمه و آبگرم و بقعه شمس الدین مهرجان از دیگر آثار طبیعی و تاریخی این شهرستان است.
رئیسی افزود :موقعیت طبیعی و اقلیمی و جاذبه های گردشگری دربخش های تاریخی و مذهبی این شهرستان را یکی از کانون های گردشگری شرق استان اصفهان تبدیل کرده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوروبیابانک ظرفیت اقامتگاه های بوم گردی شهرستان را 49 واحد بیان کرد و افزود: 26 واحد جدید دیگر نیز در دست احداث است.
وی گفت : در6 ماه نخست امسال 29 هزار و 378 گردشگر از جاذبه های خوروبیابانک دیدن کردند.
رئیسی افزود :هم اکنون خور و بیابانک دارای 54 واحد تاسیسات گردشگری با ظرفیت پذیرش و اقامت سه هزار و 225 نفر است و با ایجاد 25 واحد اقامتگاه بوم گردی و 12واحد مجتمع گردشگری و 2 باب سفره خانه سنتی و هتل موافقت شده است.
وی همچنین روستاهای تاریخی را از دیگر ظرفیت های گردشگری این خطه عنوان کرد و گفت : بیاضه ، مصر ، فرحزاد ، عروسان و محمد آباد کوره گز از جمله روستاهای گردشگری این شهرستان است.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک تاکید کرد : شرایط اقلیمی متنوع همراه با جذابیت های اکوتوریسم ، صنایع دستی در روستاها، امکان برگزاری مسابقات رالی، سافاری و شتر سواری می تواند این شهرستان را به قطب گردشگری کویری بدل کند.
وی گفت : شهرستان خوروبیابانک 11 اثر ثبت شده ملی دارد و چهار اثر نیز در شرف ثبت است.
سالانه بیش از 40 هزارگردشگر داخلی و خارجی از چشم اندازها و مکان های تاریخی و طبیعی شهرستان خوروبیابانک دیدن می کنند.
خور و بیابانک با 12هزار کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر در 420 کیلومتری شرق اصفهان واقع است.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41