امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 10526

 شرکت 15 هزار نفر در طرح نشاط معنوی استان اصفهان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در سال 96 بیش از 15 هزار نفر در کل استان از طرح‌های اوقات فراغت و برنامه‌های فرهنگی و تفریحی که در جوار حرم مطهر بیش از 300 بقعه متبرکه استان برگزار شد شرکت کردند.
به گزارش باخبرباش از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا صادقی عصر روز سه شنبه 18 مهر ماه در آیین اختتامیه طرح غنی سازی اوقات فراغت مساجد و بقاع متبرکه استان اصفهان که در جوار حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های مختلف تعامل و همکاری بین خود را در این طرح نشان دادند، در سال‌های اخیر قدم‌های مؤثری توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برداشته شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال 96 بیش از 15 هزار نفر در کل استان از طرح‌های اوقات فراغت استقبال کردند، افزود: برنامه‌های فرهنگی و تفریحی که در جوار حرم مطهر بقاع متبرکه برگزار شد مورد استقبال قرار گرفت و مفتخریم که در سه حوزه قرآن، امامزادگان و اوقاف فعال هستیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح اوقات فراغت نشاط معنوی در بقاع متبرکه استان اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از 300 بقعه شاخص استان اصفهان میزبان اجرای این طرح بوده اند که خدمات فرهنگی و آموزشی به زائران و مردم در قالب این طرح ارائه شده است و البته خدمات فرهنگی آن ها نیز در طول سال ادامه دارد. 
حجت الاسلام  والمسلمین رضا صادقی با اشاره به نکته‌ای از سوی آیت‌الله ناصری مبنی بر اینکه امامزادگان جز این که در دنیا معجزات و فیوضاتی به مردم عطا می‌کنند در عالم برزخ هم وساطت می‌کنند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری(دامت برکات) در سال گذشته خطاب به مدیران سازمان اوقاف فرمودند امام زادگان مغناطیسی هستند که فضا را تلطیف کرده و محلی برای آرامش ما فراهم می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: با بیش از 3 هزار شرکت کننده در طرح حفظ مجازی در کنار مقبره علامه مجلسی(ره) فعال هستیم و چند نفر نیز حضور دارند تا بر روند آموزشی نظارت کنند، تمام هزینه‌های برگزاری این دوره نیز  به عهده سازمان اوقاف است و هزینه‌ای از شرکت کنندگان در این دوره دریافت نمی‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به پیشتازی اصفهان در زمینه حفظ مجازی قرآن کریم، عنوان کرد: پس از قم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اقدام به برگزاری این طرح نمود و استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفته است و اکنون نیز این اداره آماده تعامل با تمام دستگاه‌ها و مؤسسات قرآنی و نهادهای مختلف در زمینه فعالیت‌های خود به ویژه در زمینه قرآنی است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی افزود: علاوه بر عرضه خدمات فرهنگی در بقاع متبرکه استان اصفهان خدمات اجتماعی و عام المنفعه نیز در این مراکز دینی ارائه می شود که احداث کلینیک، مرکز خدمات مشاوره و خیریه مردمی از مصادیق خدمات عام المنفعه در جوار حرم مطهر این اماکن متبرکه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: همه ظرفیت های فرهنگی در جهت خدمت به مردم و گسترش فرهنگ ناب اسلامی همانند فرهنگ عاشورا به کارگرفته می شود و همواره استان اصفهان محور فعالیت های مهم فرهنگی در کشور بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با بیان اینکه در ترویج فرهنگ عاشورایی امام حسین(ع) و زنده نگه داشتن اسلام بقاع امامزادگان مؤثر بوده است، پرداخت و تاکید کرد: همه شبکه‌های تلویزیونی علیه شیعه و انقلاب اسلامی کار کرده‌اند، ما نیز باید در جهت جامه عمل پوشاندن به فرمایش رهبری مبنی بر قطب فرهنگی شدن بقاع امام زادگان، تلاش کنیم.
انتهای پیام/    
 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41