امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4636

 شهرک سلامت اصفهان میزبان دومین جشنواره ملی محصولات سالم، طبیعی و ارگانیک

مدیر بهره‌برداری شهرک سلامت اصفهان از برگزاری دومین جشنواره ملی محصولات سالم ،طبیعی و ارگانیک مطابق با استانداردهای جهانی همراه با برنامه های شاد و متنوع با حضور ۳۵ شرکت تولیدی به مدت سه روز در این شهرک خبر داد.
رضا هیبتی افزود: در این نمایشگاه ۳۰ غرفه جدید ترین محصولات کشاورزی ارگانیک، روغن‌های طبیعی و محصولات دانش بنیان، تحت فرآیندهای طبیعی خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه این جشنواره از روز نهم تا یازدهم اسفندماه ۹۶ با شعار «انسان سالم، جامعه سالم، طبیعت پایدار» به منظور معرفی محصولات غذایی سالم و بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی در مجموعه شهرک سلامت اصفهان بر پا خواهد شد، تصریح کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی، دسترسی تمام اقشار جامعه به محصولات سالم و ارگانیک، تحقق زندگی سالم و پویا، معرفی بازار مطمئن به تولیدکنندگان و ایجاد ارتباط بین مراکزدانش بنیان و تولید کننده از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه ملی است.

مدیر بهره‌برداری شهرکت سلامت اصفهان اظهارکرد: تحقیقات ثابت کرده ۷۰ درصد بیماری‌ها ناشی از سوء مصرف مواد غذایی است، از این رو برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف، باید فرهنگسازی شود و مواد غذایی سالم در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

وی بکارگیری پویای همه امکانات در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تلاش در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز توسعه جهت دسترسی تمامی اقشار جامعه در تمام اوقات به غذای سالم برای داشتن زندگی سالم و پویا، شناسایی پتانسیل‌های کشور در حوزه محصولات سالم و سالم تر، ایجاد رقابت و معرفی بازار مطمئن به تولیدکنندگان این حوزه، ایجاد برند غذای سالم جهت سهولت در صادرات مواد غذایی، برقراری ارتباط بین دانشگاه، تولیدکننده ومصرف کننده وشناسایی محصولات سالم و سالم‌تر جهت عرضه در هایپر هلث را از مهمترین اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی محصولات سالم، طبیعی و ارگانیک خواند.

هیبتی با بیان اینکه برگزاری این رویداد زمینه ساز ارتقای سطح دانش و آگاهی مردم در تشخیص محصول سالم از ناسالم و سالم‌تر از سالم را فراهم و علاوه بر آن ضمن تغییر ذائقه و نیاز مردم به سبب افزایش تقاضا، تغییر در زمینه تولید را باعث خواهد شد، اظهارکرد: این تغییر همان نیاز روز جهان به اینگونه محصولات است که در صورت بکارگیری آن صادرات قابل ملاحظه ای را به دنبال خواهد داشت، با این توصیف که بهداشت و سلامت مردم نیز بصورت ریشه‌ای درمان و از صرف هزینه و اختصاص اعتبار در بهبودی بیماران صرفه جویی خواهد شد.

وی برگزاری این جشنواره را باعث ارتقاء کاری شرکت‌کنندگان خواند و افزود: باید از تجربیات کشورهای توسعه یافته و پیشرفته استفاده کنیم تا بتوان ضمن استفاده از تجربیات آنها امکان معرفی تولیدکنندگان داخلی فعال در این حوزه به بازارهای جهانی را فراهم کرد.

منبع خبر :  قدس آنلاین
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41