امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 42

 صادرات غیرنفتی در اولویت قرار بگیرد

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های کشور، صادرات غیرنفتی باید در اولویت قرار بگیرد.

مرتضی صفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز در خصوص لزوم توجه به بخش صادرات غیرنفتی، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ظرفیت‌های دیگری علاوه بر نفت نیز دارد، باید صادرات غیرنفتی مورد توجه بیشتری قرار گرفته و در اولویت باشد.

وی افزود: اینکه اقتصاد کشور وابسته به نفت باشد امری اشتباه است چراکه کشور ما آنقدر ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های غیرنفتی دارد که باید این حوزه‌ها مورد توجه بیشتر قرار گیرد و با حضور پرشورتر سرمایه‌گذاران در این بخش، شاهد رونق هرچه بیشتر در صادرات غیرنفتی باشیم.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر گفت: در حال حاضر ۲۰ میلیارد دلار صادرات به عراق داریم و زمینه صادرات ۲۰ میلیارد دیگر هم وجود دارد که اگر به صادرات غیرنفتی توجه شود، ظرفیت مناسبی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیرامون نام‌گذاری سال جدید به نام رونق تولید، تصریح کرد: هنوز در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است و از آنجایی که شرایط کنونی کشور به لحاظ سیاسی و اجتماعی بهتر از دوران دفاع مقدس است، می‌توان در حوزه صادرات غیرنفتی اقدامت خوبی انجام داد.

صفاری خاطرنشان کرد: برخی مشکلات پیش پای سرمایه‌گذاران برای افزایش صادرات غیرنفتی وجود دارد که دولت باید جراحی اساسی در ساختار اقتصادی و اداری کشور ایجاد کند تا با یک جهش اقتصادی، افزایش صادرات را داشته باشیم.

منبع خبر :  ایسنا
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41