امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 119

 صدا و سیما به پازل تخریب دولت تبدیل شده است

عضو هیات رییسه مجلس در واکنش به گزارش صدا و سیما علیه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) گفت: رسانه ملی به پازل تخریب دولت و تریبونی برای مخالفان لوایح مرتبط با FATF تبدیل شده است.

به گزارش ایمنا، «علیرضا رحیمی» اظهار کرد: صدا و سیما در عمل تریبونی برای مخالفان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) و عضویت در FATF است و آنان به هیچ وجه صدای موافقان این لوایح را نمی شنوند.

وی ادامه داد: از این رو موافقان این لوایح نظر کارشناسی خود را به مجلس ارائه می کنند، زیرا به اعتقاد ما محل بحث‌های کارشناسی و استدلال کف خیابان نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: CFT و FATF جزو موضوعاتی است که باید نظر موافقان و مخالفان آن در مجلس شنیده شود، نگاه کلی حاکمیت منافع ملی است.

رحیمی همچنین گفت: ما دغدغه ای که مخالفان در جهت منافع ملی دارند را درک می کنیم، اما روش مخالفان برای کشاندن اعتراض‌ها به کف خیابان را تأیید نمی کنیم.

وی فضای کلی مجلس شورای اسلامی را برای بررسی و تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم مثبت ارزیابی و اظهار کرد: نگاه اعضای فراکسیون امید، مستقلین و شماری از فراکسیون نمایندگان ولایی به این لایحه در راستای منافع ملی است، رهبر معظم انقلاب بررسی این لایحه را به مجلس واگذار کردند، ما نیز در راستای منافع ملی درباره این لایحه تصمیم گیری می کنیم.

قابل ذکر است که صدا و سیما در شب‌های گذشته گزارش هایی درمورد FATF و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) پخش کرد که با واکنش کارشناسان رسانه و صاحبنظران سیاسی همراه شد. این کارشناسان پخش چنین گزارش هایی را بی ارتباط با در دستور کار قرار گرفتن و بررسی CFT در مجلس ندانستند.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  MM970101

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41