امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 144

 صعود یک پله‌ای بدمینتون‌بازان ایران در آسیا

رییس فدراسیون بدمینتون گفت: بدمینتون بازان ایران با نشان دادن توانمندی های خود در رقابت های جام فجر نسبت به سال گذشته یک پله در سطح قاره آسیا صعود کردند.

به گزارش ایمنا، محمدرضا پوریا اظهار کرد: عملکرد بدمینتون‌بازان ایرانی در مسابقات بین‌المللی فجر ایران قابل قبول بود و توانستند در مسابقات یک نفره و دو نفره در جایگاه پنجم غرب آسیا قرار بگیرند و مایه افتخار این سرزمین باشند.

وی درخصوص سطح رقابت‌های بین‌المللی جام فجر تصریح کرد: سطح این مسابقات به دلیل حضور تیم‌های قدرتمندی از کشورهای مالزی، سنگاپور، تایلند، اندونزی و چین بسیار بالا بود؛ هنگامی که در مسابقات بین‌المللی بدمینتون بازیکنانی با رنکینگ کمتر از ۱۰۰ جهان شرکت کنند. نوع و سطح بازی‌ها بسیار متفاوت و رقابت سخت می‌شود.

رییس فدراسیون بدمینتون ادامه داد: در مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر ایران، ۱۰ بازیکن در یک نفره و ۱۲ بازیکن در ۲ نفره دارای رنکینگ کمتر از ۱۰۰ جهان بودند. این ورزشکاران برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برنامه‌ریزی بلندمدتی انجام داده‌اند. کشورهای اروپایی حاضر در این رقابت‌ها چون مجارستان، بلغارستان و ایتالیا، در این زمینه صاحب‌نام هستند و برای کسب امتیاز بزرگترین کمپ‌ها و اردوها را برگزار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ثریا آقایی، ثمین عابدخجسته و امیر جباری دارای رنکینگ خوبی هستند و برای افزایش امتیاز آن‌ها در نظر داریم این دو ورزشکار را به مسابقات چهار کشور دیگر اعزام کنیم. از اول اردیبهشت ماه نیز به طور جدی برنامه‌ریزی برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آغاز می‌شود و تمام تلاش خود را برای حضور و موفقیت در این بازی‌ها خواهیم کرد.

پوریا با اشاره به برگزاری اردوهای ۴۵ روزه در کمپ‌های سمنان، تهران، زنجان و البرز خاطرنشان کرد: ۷۰ بازیکن را روانه این کمپ‌ها کردیم و برنامه‌ریزی خوبی برای پشتوانه‌سازی تیم بزرگسالان انجام دادیم. همچنین به طور جدی برنامه‌های استعدادیابی را اجرا می‌کنیم تا بتوانیم شاهد درخشش آینده بدمینتون بازان در سطح بین‌المللی باشیم.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41