امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4560

 ضوابط حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شد

مقررات حضور ناشران در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شد‌، بر این اساس ناشران سراسر کشور اعم از خصوصی و غیرخصوصی که دارای پروانه نشر معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند و شرایط ثبت‌نام را داشته باشند، به تفکیک هر حوزه می‌توانند طبق زمان‌بندی اعلام‌شده توسط کمیته ناشران داخلی، در نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

بر اساس این ضوابط مبنای ثبت‌نام برای ناشران علاوه بر دارا بودن پروانه نشر معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تفکیک هر حوزه و بر اساس تعداد کتاب‌های منتشرشده، است‌، ناشران عمومی، دانشگاهی و آموزشی: 40 عنوان کتاب و ناشران بخش کودک و نوجوان: 45 عنوان کتاب.

در همه حوزه‌ها حداقل 15 عنوان از کتاب‌های منتشر شده باید چاپ اول باشد. کتاب‌های تجدید چاپ در هرسال، فقط یک عنوان محاسبه می‌شود.کتاب‌های دیجیتال و صورت‌های جدید کتاب نیز مشابه کتاب‌های چاپی در شاخص‌های تعیین متراژ غرفه ناشران شرکت‌کننده لحاظ خواهد شد.

ناشران شرکت‌کننده، باید کتب خود را با رعایت کف و سقف تخفیف تعیین‌شده (حداقل با 10٪ و حداکثر با 30٪ تخفیف) و در صورت درخواست خریدار با صدور فاکتور خرید ممهور به مهر ناشر صاحب غرفه به خریداران عرضه کنند.

 برای تمامی فروش‌های مازاد بر 5 میلیون ریال که با بن تسویه می‌شود، صدور فاکتوری که تمامی مشخصات خریدار (اعم از شماره ملی، تلفن همراه، آدرس کامل و زمان صدور فاکتور) در آن قید شده باشد، ضروری است و ناشر مکلف به نگهداری یک نسخه از آن است. زمان انجام تراکنش و تاریخ فاکتور باید با هم مطابقت داشته و کتاب‌ها نیز قابل تحویل در محل باشد.

ناشران مجاز به واگذاری غرفه به غیر نیستند و برابر مقررات و ضوابط، با متخلفان برخورد خواهد شد.هم‌چنین فروش کتب غیرمجاز و عرضه کتب غیر تخلف محسوب می‌شود و برابر مقررات و ضوابط، با متخلفان برخورد خواهد.

 اجاره بهای غرفه‌ها در نمایشگاه سی و یکم به شرح ذیل است:

انتهای پیام/

 

منبع خبر :  تسنیم
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41