امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 7723

 فرآیند انتخاب شهردار تهران چهارشنبه آغاز می‌شود/ موضوع نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام «مریم میرزاخانی» قابل طرح است/ احتمال تغییر در فرآیند انتخاب شهردار

علی اعطا» عضو شورای شهر پنجم تهران درباره آخرین وضعیت فرآیند انتخاب شهردار تهران به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: فرآیند انتخاب شهردار جدید تهران از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد. در گام اول فهرستی از همه گزینه های مورد نظر منتخبین تهیه خواهد شد و بعد از بحث، بررسی و تبادل نظر در مورد تک تک گزینه ها و رای گیری، هفت گزینه ای که بیشترین آرا را کسب کرده اند، جهت ارایه برنامه دعوت می شوند.

اعطا درباره تغییرات احتمالی این فرآیند افزود: ممکن است برخی دوستان پیشنهادهایی در راستای بهبود فرایند و شناخت بهتر گزینه ها داشته باشند و چنین تغییراتی امکان پذیر است.

نماینده پنجمین دوره شورای شهر تهران درباره درخواست تعدادی از هموطنان در شبکه های اجتماعی مبنی بر نام گذاری خیابانی در تهران به نام پروفسور «مریم میرزاخانی» گفت: موضوع نام گذاری خیابانی در تهران به نام ایشان، موضوعی است که شورای چهارم در حال حاضر و یا شورای پنجم پس از آغاز به کار رسمی خود می‌تواند مورد توجه قرار دهد و طبیعتا این موضوع در کمیسیون نام گذاری شورا قابل طرح است.

اعطا درباره طرح تحقیق و تفحص از عملکرد 12 ساله شهردار فعلی گفت: درباره بررسی عملکرد مالی دوره 12 ساله شهردار فعلی تهران، صحبتی نشده است.

او در پایان درباره تبدیل جلسات غیر علنی روزهای یک شنبه شورا به جلسات علنی پس از 10 سال گفت: در مورد جلسات روزهای یک‌شنبه من می توانم نظر شخصی خودم را بیان کنم و هنوز صحبتی در این مورد نشده است. قطعا من مدافع برگزاری جلسات به صورت علنی هستم چون اولا ماده ۱۵ قانون شوراها می گوید جلسات شورا، علنی بوده و تشکیل جلسات غیرعلنی نیازمند رای دو سوم آرای حاضرین در جلسه است. یعنی برگزاری جلسه غیرعلنی سازوکار خاص خود را دارد و این روال درستی نیست که ما به صورت مستمر روز مشخصی در هفته را به جلسه غیرعلنی اختصاص بدهیم. ثانیا وقتی ما با شعار شفافیت وارد شورای شهر شده ایم، این شعارها فقط برای دوران انتخابات نیست و مبنای عمل ما هم باید باشد.

منبع خبر :  برنا
کد خبر :  m4020

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41