امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 89

 فرهنگ حفظ میراث تاریخی باید نهادینه شود

به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا، علی اکبر مرتضایی روز دوشنبه در جلسه انجمن میراث فرهنگی کاشان افزود: امروز نهادینه شدن فرهنگ حفظ میراث فرهنگی از نیازهای پایه ای محسوب می شود و این فرهنگ باید از کودکی آموزش داده شود تا در باور آنها نقش بسته و از نسلی به نسل دیگر منتقل شود که این امر جای کار در آموزش و پرورش دارد.
وی بیان کرد: ما باید روحیه و افتخار را به مردم کاشان بازگردانیم و این فقط از راه آموزش امکان پذیر است؛ شکل گیری، پایداری و توسعه صنعت گردشگری در هر جامعه نیازمند آموزش است و در صورت ارائه آموزش های درست، دیگر نیاز به نیروی انسانی بیشتر در برخی کارها نخواهیم داشت.
فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: توسعه صنعت گردشگری در کاشان می تواند بسیاری از هدف ها به ویژه رشد اقتصادی و اشتغالزایی را محقق کند، همچنان که در بسیاری از کشورها با توسعه گردشگری، اقتصاد را مدیریت می کنند.
وی بحث گردشگری را یکی از اولویت های اول کاری خود دانست و عنوان کرد: صنعت فرش با تاسف رقیبان بسیار جدی پیدا کرده اما بحث گردشگری و تاریخ پر افتخار ما نمی‌تواند رقیبی جدی داشته باشد، چرا که دیگر تاریخ سازی نمی‌توان کرد.
مرتضایی یادآور شد: تاریخ در واقع حافظه یک ملت بوده و کسی که تاریخ نداند، اطلاعاتش کامل نیست؛ اگر گذشته خود را فراموش کنیم، دیگر به چه چیزی می‌توان مفتخر بود.
وی تصریح کرد: همیشه معلول در مسائل و برخی از مشکلات حوزه گردشگری مورد توجه قرار می گیرد، در حالی که باید علت ها ریشه یابی و برایشان راه حل پیدا شود.
افزون بر یک هزار و 700 اثر دارای ارزش تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده و 325 مورد تا کنون در فهرست آثار ملی و یک اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) به ثبت رسیده است.
این شهرستان در 9 ماهه سال جاری میزبان افزون بر یک میلیون و 469 هزار مسافر داخلی و 109 هزار و 381 نفر گردشگر خارجی بود.
کاشان در 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41