امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 83

 فروشندگان ارز خانگی زودتر از همیشه به «سپه» آمدند

از عصر روز گذشته با کاهش نرخ دلار غیررسمی دارندگان دلار خانگی اقدام به فروش دلارهای خود کردند که همین امر کاهش شدید قیمت دلار غیررسمی را در پی داشت؛ معاملاتی که به گفته کارشناسان و مدیران دولتی تنها 3 تا 5 درصد از معاملات ارزی کشور را تشکیل می‌دهد که کل این مبادلات ارزی غیررسمی و رسمی یکی بخش‌های متعدد اقتصاد 500 میلیارد دلاری ایران است.

بنا به مشاهدات خبرنگار فارس روز گذشته در بازار اصفهان هم خریدار و هم فروشنده وجود داشت اما کاهش شدید قیمت‌ها در بازار تهران تاثیر زیادی بر روی فعل و انفعلات بازار اصفهان داشت به گونه‌ای که به دلیل التهاب و تغییر لحظه‌ای قیمت‌ها خرید و فروش‌ها با تردید و وسواس انجام می‌شد و تقریباً فرایندها متوقف بود.

صبح امروز نیز فعالان راسته خیابان سپه زودتر از همیشه و از ساعت 8 صبح خرید و فروش دلار را آغاز کرده‌اند، در حالی که روزهای معمولی بعد از ساعت 9:30 و به مرور دلار به دستان را می‌شد در این خیابان مشاهده کرد.

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس از خیابان سپه نرخ خرید دلار حدود ساعت 8:30 صبح امروز تا ساعت 9 بین 11 تا 12 هزار تومان بوده و نرخ فروش دلالان از 14 هزار تومان فراتر نرفته که البته مشتری هم نداشته است.

به گزارش فارس، کارشناسان دلالیل مختلفی چون مداخله دستورالعملی بانک مرکزی، تداوم فعالیت بازاهای ثانویه و تثبیت نرخ ارز واردات، شلیک موشک‌های سپاه و تثبیت اقتدار بین‌المللی، بسته پیشنهادی اروپا، تقویت فضای روانی با کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی، افزایش قیمت نفت، خبر برخورد قضایی با عاملان بی‌ثباتی بازار سکه و ارز و تذکر به سایت‌های نرخ‌ساز را از عوامل اصلی سقوط ارزش غیرواقعی دلار در روز 9 مهر ماه بیان کرده‌اند و این روند تا این لحظه همچنان ادامه دارد.

 

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  MM970101

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41