امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 306

 فضای سبز شهر در تب کم‌آبی می‌سوزد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: این روزها کاهش منابع آبی باعث شده فضای سبز شهر در تب کم آبی بسوزد و چاه‌های آب به عنوان تنها منبع در اختیار فضای شهری، دچار افت شدید شود.

فروغ مرتضایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: در حال حاضر خشکیدگی چاه‌ها به ۴۰ تا ۵۰ درصد رسیده و شهرداری نیز شبانه و به سختی آبیاری فضاهای سبز شهری را با استفاده از تانکر انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه در پارک‌های ایثارگران و مشتاق چاه‌ها به شدت دچار افت سطح آب شده است، افزود: شرایط به گونه‌ای است که آبیاری درختان این پارک‌ها با استفاده از تانکر علیرغم هزینه‌های زیادی که به همراه دارد، انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: آبی که با تانکر هدایت می‌شود کیفیت بالایی ندارد از این رو در نظر داریم از هم اکنون برای استفاده و تصفیه پساب برنامه‌ریزی کنیم تا در آینده با مشکلی مواجه نشویم.

مرتضایی‌نژاد ادامه داد: در تیرماه امسال خزان زودرس درختان چنار پارک ایثارگران را شاهد هستیم، البته درختان چنار این پارک از سال‌های گذشته دچار مشکل شده بود.

وی با تاکید بر کاشت درختان و گونه‌های گیاهی مقاوم به شرایط خشکی و با نیاز آبی کم هنگام واکاری‌ها، گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان بی شک برای واکاری درختان در شرق اصفهان و کوه نخودی  از گونه‌های کم نیاز آبی استفاده می‌کند.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41