امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 8249

 مجموعه فدک اصفهان،‌شروعی برای احیای حقوق شهروندان شمال شهر

اصفهان یکی از کلان شهر های مهم و دارای ظرفیت های متعدد سرمایه گذاری و توسعه ای است که در سال های اخیر شاهد آغاز دور جدیدی از ساخت هتل ها،مراکز تفریحی و گردشگری،مراکز درمانی و ... بوده است. هر چند روند و میزان سرمایه گذاری ها هنوز تا نقطه ایده آل فاصله بسیاری دارد و  این موضوع را میتوان در یک مقایسه سطحی با دیگر کلان شهر های داخلی و یا شهرهای توریستی خارجی به خوبی مشاهده کرد ، اما پروژه های فاخری چون شهرک سلامت،اصفهان سیتی سنتر، استادیوم نقش جهان و ... نشان داده که بخش خصوصی اصفهان توان بالقوه ای در تامین نیازهای این شهر و کشور داشته و فقط کافیست با تسهیل مراحل اداری و کمی اعتماد ، فضای لازم را ایجاد و  در اختیار آنها قرار دهیم  .
در نیاز سنجی منطقه ای اصفهان ، شمال شهر را می توان یکی از مناطق رو به رشد و در حال تحول دانست  که در سالهای اخیر شاهد آغاز ساخت و ساز پروژه های مختلف تفریحی،رفاهی و گردشگری است و در آینده ای نه چندان دور  مجموعه ای  با امکانات و خدماتی مدرن تر از اصفهان سیتی سنتر  اما  در مقیاس کوچکتر نیز در این منطقه راه اندازی و در دسترس ساکنین قرار خواهد گرفت و آنها هم می توانند از خدمات تفریحی و گردشگری یک مجموعه مدرن و چند منظوره استفاده نمایند.
در شمال شهر اصفهان ، مجموعه ی فدک با تلفیقی از خدمات تفریحی ، تجاری ، گردشگری ، آموزشی ، درمانی و زیربنای ا زیربنای 137492 هزار  متر مربع ، به عنوان یکی دیگر از ابر پروژه های شرکت پرستیژ لند ایران در حال ساخت است .این پروژه  با هدف احترام به حقوق شهروندی و رفاه شهروندان شمال اصفهان و ارائه ی خدمات مناسب و مطلوب در سطح ملی ساخته و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
نیاز به ایجاد فضاهای آموزشی و فرهنگی از جمله دانشگاه ، گالری هنری و سینما ، فضاهای اداری مدرن و جلوگیری از افزایش ترافیک و سفرهای درون شهری در مرکز و جنوب شهر که در نتیجه رفت و آمد شهروندان منطقه شمال اصفهان به سمت سیتی سنتر و مجموعه های مرکزی ایجاد می شود ،بهرمندی از امکانات مشابه سیتی سنتر در شمال شهر و استفاده بیش از چهار میلیون مسافری که در طول سال به باغ فدک وارد می شوند از دلایل پیش فرضی است که مدیران شرکت پرستیژ لند را به ساخت  یک مجموعه تجاری ، تفریحی و گردشگری مدرن در شمال اصفهان ترغیب نموده است.
ساخت و تکمیل مجموعه فدک به طور قطع فرصت های شغلی بی شماری را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این منطقه ایجاد خواهد که که در کمرنگ کردن بحران بیکاری اصفهان تاثیر گذار و به طور غیر مستقیم موجب از بین رفتن تبعات و آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری خواهد شد.
این پروژه در ۳ طبقه و در پارت D 6 طبقه ای است و همانند سیتی سنتر بانک های مختلف در طبقه همکف شعب جدیدی  خواهند داشت ، شهربازی های سرپوشیده با آخرین تجهیزات و همگام با استانداردهای بین المللی از دیگر موارد پیش بینی شده ای است که در طبقه اول راه اندازی خواهند شد ..
در ساخت این پروژه از آخرین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می شود که کوبیاکس گذاری سقف طبقه اول نمونه ای از آن است ، کوبیاکس یک تکنولوژی دوستدار محیط زیست و مقاوم در برابر زلزله است که به دلیل وزن کم در صورت آسیب ساختمان و ریزش ان نیز از تلفات خواهد کاست و در این روش‌ به وسیله گوی‌های پلاستیکی توخالی سقف ساخته می شود.
 اما مراجعین مجموعه فدک با توجه به محل قرارگیریش به راحتی به آن دسترسی داشته و با  خیالی آسوده تر از هر نقطه شهر ، خودروهای شخصی خود را در دو طبقه پارکینگ مسقف با امکاناتی مطابق با استانداردهای جهانی پارک و به تفریح ، خرید و گردش می پردازند.
قرارگرفتن فضاهای آموزشی ، درمانی و فرهنگی در کنار جذابیت های تجاری و تفریحی در یک مجموعه ی بی نظیر و با امکاناتی در سطح عالی جزء اولویت ها و برنامه های اصلی این پروژه می باشد . هم چنین از امکانات تجاری و تفریحی این مجموعه می توانیم به هایپر مارکت ، فروشگاه های معتبر جهت عرضه تولیدات ملی و بین المللی  ،کلینیک ،  بانک ، شهربازی ،  فودکورت و رستوران ها اشاره کرد که هر کدام در جایگاه خود پاسخگوی تامین نیاز مسافران ، خانواده های ایرانی و بخصوص اصفهانی می باشند.

 

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41