امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 59

 مدیران با تدبیر موانع تولید داخلی را برطرف کنند

عباس رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : مدیران باید بسیاری از آیین نامه ها و بخشنامه ها را مطابق با شرایط فعی که همان جنگ اقتصادی و تحریم است، تغییر دهند. 
وی با اشاره به تحریم هایی که برای ایران وضع شد، خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات کنونی حاکم بر دستگاه های اجرایی و بطور کلی در کشور، برای شرایط خاصی که در آن قرار داریم نیست و برای حالت عادی بدون جنگ اقتصادی طراحی و وضع شده است و بی شک تغییرات و اصلاح آن منطقی و ضروری به نظر می رسد. 
استاندار اصفهان گذر از جنگ اقتصادی و تحریم را در گرو به روز کردن آیین نامه ها دانست و گفت: در این صورت می توان شاهد رونق تولید داخلی و بهبود فضای کسب و کار در واحدهای صنعتی باشیم. 
رضایی به لزوم همکاری بیشتر بانکها با مجموعه های تولیدی بخش خصوصی مطابق با وضعیت فعلی تاکید و اضافه کرد : نهادهای مالی باید در کنار تولیدکننده داخلی قرار بگیرند و شرایط را نسبت به وضعیت فعلی تغییر دهند. 
وی به امور اداری نامناسب به عنوان یکی از چالش های تولید داخلی اشاره کرد و افزود : وضعیت و ساز و کار اداری نامناسب مانع بزرگی برای تولید و اشتغال و برای تولیدکنندگان محسوب می‌ شود و باید آن را رفع کرد. 
استاندار با بیان اینکه خواستن توانستن است، تصریح کرد: سازندگان و تولید کنندگان بسیاری با وجود شرایط سخت فعلی باز هم به تلاش خود ادامه می دهند و در این راه موفق هستند برای مثال واحدهای تولیدی و ریسندگی متعدد شهرک های صنعتی دهق و علویجه واقع در منطقه مهردشت در غرب استان از لحاظ کارکرد، انگیزه و توان و نوع تولید می توانند الگوهای مناسبی برای سایر نقاط استان باشند. 
رضایی اضافه کرد: این مجموعه های تولیدی نخ و پارچه نه تنها نیاز کشور را تامین می کنند، بلکه صادرکنندگانی به دیگر کشورها مانند ترکیه، اسپانیا، ایتالیا به شمار می روند. 
‎منطقه مهردشت در شهرستان نجف آباد دارای دو شهر و 10 روستاست که شهر دهق با 15 هزار نفر پر جمعیت ترین شهر منطقه و پس از آن علویجه با جمعیت 12 هزار و 500 نفر دومین شهر منطقه است. 
‎همچنین هشت روستا در تابعه شهر دهق و 2 روستا در تابعه شهر علویجه می باشد که شهرک های صنعتی دهق و علویجه و ناحیه صنعتی حسین آباد ، هسنیجه، خونداب و اشن از قطب های اقتصادی این منطقه می باشد. 
‎منطقه مهردشت ( دهق و علویجه) در 80 کیلومتری غرب اصفهان است. 
اصفهان با 12 هزار هکتار مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی از نظر تعداد و اراضی مقام نخست را در کشور دارد. 
همچنین اصفهان با بیش از 9 هزار واحد صنعتی و تولیدی، صنعتی ترین استان کشور است. 

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41