امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 126

 مدیریت سبز یک ضرورت است

مدیر کل اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: منابع محیط زیستی با تهدیدهای زیادی مواجه است و ای موضوع ضرورت توجه به محیط زیست و مدیریت سبز را اجتناب ناپذیر کرده است.

جمشید اسماعیلی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: از سال ۹۲، بحث مدیریت سبز در دانشگاه ها مطرح شد بعد از آن و از سال ۹۵، فضای مناسبی برای طرح مبحث مدیریت سبز در دانشگاه ها نیز ایجاد شد.

وی ادامه داد: سال ۹۶  ردیف بودجه ای برای عملیاتی کردن طرح های مدیریت سبز در دانشگاه ها اختصاص پیدا کرد و سومین همایش مدیریت سبز با همکاری و پشتیبانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه با استفاده از ظرفیت های عظیم دانشگاه ها برگزار شد.

مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تصریح کرد: منابع محیط زیستی با تهدیدهای زیادی مواجه است به علاوه محدودیت منابع انرژی، آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده به منظور مقابله با تحریم ها، ضرورت توجه به محیط زیست و مدیریت سبز را اجتناب ناپذیر کرده است.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: همه ارکان وزارت علوم تحقیقات و فناوری حامی و مشوق اجرای طرح مدیریت سبز است.

وی افزود: شورای راهبری مدیریت سبز در دانشگاه های کشور تشکیل شده است و نتایج فعالیت های سه ساله دانشگاه ها هم اکنون قابل رصد است.

مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: با همکاری سایر سازمان ها، نهادها و تشکیلات، الگوی اجرایی مناسبی از مدیریت سبز ایجاد و با برگزاری این همایش از تجربیات ملی و بین المللی استفاده و ضرورت  اجرای مدیریت سبز تبیین شود.

توجه به محیط زیست و مدیریت سبز از مهم ترین اولویت های کشور است

همچنین دبیر اجرایی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز گفت: مدیریت سبز و حفظ محیط زیست یکی از مسائل قابل توجه است و مدیریت سبز و دانشگاه سبز باید در کنار هم، شرایط لازم برای فرهنگ سازی مدیریت سبز را به ثمر برسانند.

ولی الله میرخانی اظهار کرد: وظایف دانشگاه ها به عنوان محل آموزش، پژوهش و پرورش، ارائه اقدامات عملی به منظورحفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن است.

وی ادامه داد: در این راستا دانشگاه ها باید آموزش های لازم و پژوهش های نوین در این زمینه را به جامعه و سایر سازمان ها انتقال داده تا استفاده از محیط زیست به بهترین نحو انجام شده و به نسل آینده تحویل داده شود.

دبیر اجرایی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز با اشاره به لزوم تلاش در حفظ محیط زیست، گفت: دانشگاه اصفهان، آمادگی خود را برای  گسترش فرهنگ در زمینه مدیریت سبز اعلام کرده و در این راستا، همه ارکان وزارت علوم تحقیقات و فناوری از جمله معاونت اداری مالی و پشتیبانی، مدیر طرح های عمرانی با دانشگاه اصفهان همکاری و تعامل لازم را داشته اند.

میرخانی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که راهنمایی و هدایت برنامه های محیط زیست و مدیریت سبز کشور را بر عهده دارد، با برگزاری دومین همایش بین المللی مدیریت سبز در دانشگاه اصفهان موافقت کرده است

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41