امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 77

 مردم آمریکا از چه چیز بیش از همه می‌ترسند؟

کمتر از یک هفته دیگر تا شروع جشن سه روزه هالووین در میان مسحیان باقی مانده است. پرسشی که شاید بد نباشد به دنبال پاسخ آن بگردیم، این است که مردم آمریکا از چه چیز بیش از همه می‌ترسند. یک نظر سنجی دانشگاهی می‌گوید مردم این کشور بیش از آنکه از کدو تنبل تراشیده شده بترسند، از فساد مقامات دولتی و گرمایش جهانی واهمه دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از لایو ساینس، این چهارمین سال است که دانشگاه چپمن چنین نظرسنجی به راه انداخته است. بر اساس اعلام آنها برای مردم آمریکا هیچ چیز ترسناک‌تر از فساد مقامات دولتی این کشور نیست. در فهرستی که در این گزارش منتشر شده است، 73.6 درصد از مردم آمریکا نسبت به فساد دولتی احساس "ترس" و یا "وحشت" دارند. این رقم بیش از هر مورد دیگری در این فهرست است.

اما این تنها موردی نیست که به کابوس شبانه آمریکایی‌ها بدل شده است. نسبت به نظرسنجی سال گذشته این دانشگاه نگرانی‌های مردم این کشور نسبت به آسیب‌های محیط زیستی بسیار بیشتر شده است. 5 مورد از فهرست ده‌گانه ترس‌های مردم آمریکا به مسائل محیط زیستی مربوط است. شماره دو این فهرست به آلودگی اقیانوس‌ها، دریا‌ها و رودخانه‌ها اختصاص دارد و جایگاه نهم نیز متوجه گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی است.

هر ساله دانشگاه چپمن آمریکا یک نظر سنجی ترتیب می‌دهد و در آن از یک جامعه آماری حدود هزار نفره از افراد بالغ آمریکایی استفاده می‌کنند. آنطور که محققان این دانشگاه می‌گویند "این جامعه آماری مشتی نمونه خروار از دموگرافی این کشور به شمار می‌رود." از شرکت کنندگان در این نظر سنجی خواسته می‌شود تا فهرستی از تهدید‌های بالقوه‌ای که از آنها واهمه دارند، از بزرگ و به کوچک، تهیه کنند. در میان پاسخ‌های شرکت کنندگان از تروریسم سایبری وجود دارد تا زامبی‌ها. این نظر سنجی حد خطای مثبت، منفی 3.9 درصدی دارد.

به اختلاف قابل ملاحظه‌ای ترس از فساد مقامات دولتی در صدر فهرست ترس‌های مردم آمریکا قرار دارد. مردم این کشور بیش از پیش نسبت به عملکرد نمایندگان خود ترس دارند. در سال 2016 حدود 60 درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی نسبت به فساد دولتی احساس "ترس" و یا "وحشت" داشتند. این تنها ترسی بوده است که بیش از نیمی از مردم این کشور به آن دچارند. اما در سال 2018 اوضاع اندکی متفاوت شده است و نگرانی مردم در حوزه‌های دیگر نیز قابل توجه است.

حدود 61.9 درصد از مردم آمریکا نگرانی خود را نسبت به آلودگی اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودها ابراز کرده‌اند. همچنین 60.7 درصد از آنان نسبت به آلودگی آب‌ آشامیدنی احساس ترس می‌کنند. 57 درصد از مردم نیز نسبت به کمبود مالی برای زندگی‌ آینده‌شان ترس دارند. موارد پنجم و ششم این فهرست نیز موضوعاتی شخصی بودند. 56.5  درصد از آمریکایی‌ها از بیمار شدن عزیزانشان واهمه داشتند. همچنین 56.4 درصد از آنها از مرگ عزیزانشان می‌ترسند. آلودگی هوا با 55.1 درصد در رتبه هفتم این فهرست قرار دارد. در موارد بعدی نیز انقراض گیاهان و جانوران (54.1  درصد)، گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی (53.2 درصد) قرار داشتند. در رتبه دهم فهرست ترس‌های مردم این کشور نیز هزینه‌های بالای درمانی قرار دارد که ترس 52.9 درصد از مردم را در پی داشته است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41