امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 88

 مصرف برق 18 درصد از واحدهای صنعتی اصفهان افزایش یافت

به گزارش باخبرباش به نقل از  ایرنا، محمدرضا طالبیان عصر سه شنبه در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت(تجهیزات صنعتی، کارگاهی، ابزارآلات و نظافت صنعتی) اصفهان افزود: از چهار هزار واحد صنعتی استان، مصرف برق 12 درصد از آنها کاهش یافته و برخی هم نیمه تعطیل یا تعطیل شده اند.

وی مسائل مالیاتی، تامین اجتماعی، اشتغال، بانک و تثبیت نرخ ارز را از عمده مشکلات واحدهای صنعتی استان اصفهان اعلام کرد.
وی با بیان اینکه مسئولان باید تحریم های داخلی را مرتفع کنند، اظهار داشت: بروکراسی شدید اداری، بروکراسی در اخذ ثبت سفارش و جواز تاسیس در دستگاه های اجرایی نیز بخش صنعت را با مشکلاتی مواجه کرده است.
طالبیان، هم افزایی مسئولان با بخش خصوصی را خواستار شد و افزود: این کار می تواند مشکلات حوزه صنعت را برطرف کند زیرا اتحاد و انسجام، راهکار مقابله با تحریم هاست.
به گفته وی، حدود 70 شهرک صنعتی در استان وجود دارد که تعدادی از آنها خالی از واحد بوده یا تعطیل شده و استقبالی هم از صنعتگران نمی شود.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان اینکه سو مدیریت تنها مشکل حوزه صنعت است، تصریح کرد: اگر سو مدیریت، خود تحریمی و قوانین دست و پاگیر را کنار بگذاریم تمام مشکلات این بخش حل می شود که البته مجلس، دولت و دستگاه های نظارتی نیز باید فعالیت بیشتری در این پیوند داشته باشند.

** ویژگی اصفهان برای توسعه اقتصادی***
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه به رونق، تولید، صادرات و ایجاد اشتغال کمک می کند، گفت: هدف از برپایی نمایشگاه ها این است که تولیدکننده و مصرف کنننده در یک محل گردهم جمع شوند و به رشد اقتصادی استان و کشور کمک کنند.
به گفته علی یارمحمدیان، استان اصفهان تمام ویژگی های توسعه اقتصادی را داراست اما توسعه ای را در این زمینه شاهد نیستیم.
وی ادامه داد: مشکل اقتصادی اصفهان از دیگر استان ها بدتر است که همین مساله توسعه منطقه را با مشکلاتی مواجه می کند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان گفت: استقرار صنایع مادر(ذوب آهن، سیمان سپاهان و فولاد مبارکه)، وجود نیروهای متخصص در زمینه های سیاسی و فرهنگی، وجود پایانه های صادراتی در فرودگاه های بین المللی، گمرک و زیر ساخت های صنعتی، از جمله پتانسیل های این استان است.
وی اضافه کرد: استان اصفهان را شهرک های صنعتی محاصره کرده و در هر بخش، شهرستان و منطقه ویژه اقتصادی، شهرک صنعتی داریم.
یارمحمدیان افزود: 23 کالای صنعتی در استان رتبه های یکم تا سوم کشور را به خود اختصاص داده و این استان را به قطب صنعت و تولید تبدیل کرده است.
وی همچنین وجود مواد اولیه و تولیدات صادراتی را از زیربناهای توسعه در استان دانست و گفت: وجود شرکت نمایشگاه ها با 25 سال سابقه و برگزاری هر هفته یک رویداد اقتصادی، از زیر ساخت های توسعه در اصفهان محسوب می شود.
یارمحمدیان یادآور شد: با این همه پتانسیل موجود در استان، آنگونه که باید توسعه اقتصادی نداشته ایم که عامل آن هم نبود مدیریت صحیح است.
وی افزود: اصفهان استانی برخوردار است اما در زمینه های بسیاری از استان های دیگر کشور عقب مانده تر است.
نمایشگاه صنعت اصفهان یکی از مهمترین نمایشگاه های کشور و استان به شمار می رود اما مسئولان و متولیان عرصه صنعت، امروز در آیین افتتاح آن حضور پیدا نکردند.
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت(تجهیزات صنعتی، کارگاهی، ابزارآلات و نظافت صنعتی) از 13 تا 16 آذر در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی اصفهان برپاست.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41