امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 3
 تعداد بازدید - 1429

 نردبان آموزشی به نام رامیت

 

پایان دوران آموزش های ناکارآمد با ظهور سیستم آموزشی آینده محور


سیستم آموزشی در کشور ما یکی از مسائل پر چالش است که در کارآمدی آن اما و اگرهای فراوانی وجود دارد، روش های کتاب محور و جزوه محور که دانش آموزان ما را به سمت مدرک گرایی سوق داده و اکثر فارغ التحصیلان آن در رشته های غیر مرتبط مشغول فعالیت شده اند ، این موضوع سالهاست به یک دغدغه اساسی برای اساتید و اهالی فن در آمده و احمد رضا ابراهیمی یکی از کسانی است که پا را فراتر نهاده و بدنبال ایجاد یک تحول و راه اندازی یک سیستم آموزشی کاربردی است.

 

 

 

ابراهیمی با راه اندازی آموزشگاه زبان بهین دانش از سال 1387 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و با طرز فکری متفاوت به دنبال راه اندازی سیستم آموزشی نوینی موسوم به  رامیت بود که با تغییر در روند آموزش و یادگیری از علوم قدیم و جدید و تجربه های ارزشمند بهره گیری نماید.

فعالیت رسمی سیستم آموزشی رامیت از سال 1398 و با هدف ایجاد آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه های کارآمدتر توسعه یافت تا تحول جدیدی را در تحلیل و تجربه روش های آموزشی موجود کشور ایجاد نماید و بر عناصر مهمی چون تئوری انتخاب، روانشناسی کنترل درونی، علوم اعصاب و ذهنیت رشد تکیه دارد.

آشنائی مسئولین آموزشگاه و مدرسین آن با علوم پایه به کاربردی نمودن مهارت های آموزشی و متناسب سازی آن با مهارت های زندگی انجامیده و در فضایی مناسب به درونی سازی انگیزه های فراگیران در راستای یادگیری مهارت های انتخاب شده، مسئولیت پذیری در خصوص روش انتخابی و محتوای مورد آموزش پرداخته اشت.

برند سازی و اعتماد با ایجاد دستاوردهای مفید و مؤثر برای مخاطبان اتفاق خواهد افتاد و احمد رضا ابراهیمی توانسته  به عنوان بنیانگذار دوره های کوتاه مدت انگلیسی در سی جلسه و برگزاری آن در جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف تهران و دانشگاه علمی کاربردی سیتی سنتر کارنامه درخشانی را برای خود با مهر "قبول است" به دست آورد.

رامیت سیستمی هدفمند برای توسعه آموزش های کارآمد در سراسر کشور است که  از دوره های فشرده آیلتس ویژه متقاضیان مهاجرت، اپلیکیشن آموزش زبان زبانگرد با پشتیبانی 24 ساعته برای ایجاد تشکل دانش آموزی بیم با هدف به کارگیری زبان در بهبود کیفیت زندگی، رشد چشمگیر آموزش و یادگیری زبان های انگلیسی، عربی، اسپانیائی، ترکی، فرانسه و روسی و معرفی مدرسان به دیگر مؤسسات و آموزشگاه های دیگر بهره می برد.

دانشگاهی به رنگ کارآفرینی

احمدرضا ابراهیمی، دانشگاه رامیت را گام بلندی می داند که برای کارآمدسازی آموزش، ایجاد ذهنیت رشد در زمینه کسب و کار دانشجویان و اساتید، افزایش حس مسئولیت پذیری آموزشی در دانشجویان، تغییر اساتید به کارآفرین های بازار و نظریه پردازان علوم و ایجاد رابطه مستقیم بین بازار کار و دوره های دانشگاه تلاش می کند.

وی، آموزش انتخاب و مسئولیت پذیری به دانشجویان، درگیر کردن نیاز مستقیم دانشجویان با آموختن های دوره ها، تغییر روش یادگیری را از جمله اهداف دانشگاه رامیت می داند  که به تمرین مهارت های فردی در زمینه ذهنیت رشد و باورها، برگزای دوره های آموزشی با محتوای متناسب با بازار کار، تمرین ایجاد روش های فردی جهت کسب علم کارآمد بخشی از توانایی های آن است.

مدرسه ای با آرامش دریا و قدرت طوفان

رامیت آموزش را با آرامش پیش خواهد برد، اما این آرامش در دل دریایی است که طوفان سختی ها فقط موجهای بلند تری را در آن ایجاد خواهد کرد، باید باور کنیم  هر چه بکاریم، همان را درو می کنیم و درخت تنومند امروز، همان نهال رنجور دیروز است که ابر، باد، مه، خورشید و فلک دست به دست هم دادند تا تنومند شود و شرایط بحرانی راه گریزی برای شکل گیری یک نگاه متفاوت است و به قول سهراب، چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41