امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 6677

 نشست انجمن‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی با چاشنی رقص/ دانشگاه علوم پزشکی ساری: هیچ دخالتی در اجرای برنامه نداشتیم!

متاسفانه اخیرا در برخی از دانشگاه‌های کشور شاهد برخی از رفتار‌های و اقدانات هنجار شکنانه هستیم اقداماتی که باعث اعتراض تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان انقلابی شده است.
در همین رابطه چندی پیش در دانشگاه علوم پزشکی مازندران نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد که با برخی حواشی همراه بود.

یکی از فعالان دانشجویی در  مورد حواشی این نشست   گفت: نخستین نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شدکه در ابتدای برنامه مراسمی به نام «نمایش سنتی» اجرا شد که بیشتر به صورت حرکات موزون بود و فقط عنوان سنتی را داشت بقیه حرکاتش به صورت  رقص بود.

 

همچنین در این خصوص یکی از مسئولان معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ساری  بیان داشت: نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سالن مصباح دانشگاه علوم پزشکی ساری برگزار شد؛ اما این مراسم از طرف معاونت فرهنگی وزارت بهداشت و درمان- و آموزش پزشکی  اجرا شد و ما هیچ گونه  دخالتی در اجرای برنامه‌های این نشست نداشتیم.

 

یکی از فعالان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ساری  با اشاره به برگزاری مراسم ساختار شکنانه گفت: متاسفانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عده‌ای احساس کردند، می توانند در دانشگاه هرکاری بخواهند انجام دهند؛ البته عدم برخورد با متخلفان و مسئولان دانشگاه‌ها که چنین برنامه‌هایی برگزار می‌شود، نیز به این مسئله دامن زده است.

وی افزود: اگر یک بار در یکی از دانشگاه‌ها با مسئولان یا معاون فرهنگی دانشگاهی چنین برنامه‌های برگزار می‌شود، برخورد شود در دانشگاه‌ها دیگر نیز با احتیاط عمل خواهد کرد و اجازه نخواهد داد برنامه‌های هنجارشکنانه در برگزار شود.


لازم به ذکر است، چندی پیش اتفاقی مشابه در دانشگاه کاشان رخ داد و برخی از دانشجویان در قالب جشنی به عنوان ناخونک اقدام به هنجار شکنی و اجرای برنامه‌های غیر فرهنگی مخالف شئونات اسلامی برگزار کردند که این اقدام موجب اعتراض و انتقاد بسیاری از دانشگاهیان و مردم انقلابی شد.


خواسته دانشگاهیان و مردم انقلابی از مسئولان این است که ضمن برخورد قاطع با چنین اقداماتی اجازه انجام چنین فعالیت‌هایی در دانشگاه را ندهند.

منبع خبر :  دانشجو
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41