امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2166

 نگاهی به آیین‌های سنتی ایران در «شهر رمضان»

باخبرباش به نقل از باشگاه خبرنگاران شفیعی کاگردان شهر رمضان : در شب های ماه مبارک رمضان برنامه شهر رمضان را در زیر گذر برج میلاد داریم که در این ویژه برنامه نمایش ها و موسیقی اقوام ایرانی  اجرا می شود. در واقع ماه مبارک رمضان برای مکان های فرهنگی فرصتی برای بهره بردن از برکات این ماه را فراهم می کند و اجرای آیین  ها , نمایش ها و موسیقی های مرتبط با ایام ماه رمضان از برنامه های ماست.

شهر رمضان؛ برنامه ای که به آیین های سنتی ایران می پردازد

شفیعی با اشاره به اینکه ویژه برنامه شهر رمضان در بخش های متنوع اجرا می شود, بیان کرد: برج میلاد از گروه ما برای اجرای برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان دعوت کرد. این برنامه ها در بخش های متنوع از جمله اجرای موسیقی اقوام مختلف ایران است که هر شب موسیقی ویژه یک شهر اجرا می شود و ما هر شب میزبان گروه های استانی هستیم. از دیگر برنامه ها, اجرای نمایش های آیینی از استان های مختلف و پرداختن به نمایش های آیینی و سنتی است که سیاه بازی ازجمله آنهاست.

وی ادامه داد: در این ویژه برنامه به بازی های آیینی از جمله تورنا بازی پرداخته ایم. تورنا بازی در ایام ماه مبارک رمضان و در تهران قدیم در قهوه خانه ها انجام می شده و البته نقالی و پرده خوانی را نیز داریم. در کنار اجرای این آیین ها , نمایش های کودک و نوجوان نیز اجرا می شود. نمایش های عروسکی در این ویژه برنامه سبب ارتباط موثر با مخاطبان شده است.

گفتنی است؛ ویژه برنامه شهر رمضان با اجرای برنامه‌های آیینی و سرگرمی به مدت ۲۲ شب از ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۴ در زیرگذر برج میلاد برگزار می‌شود.

منبع خبر :  باشگاه خبرنگاران
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41