امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 6632

 نگاه مسئولین به آسیب های اجتماعی وارد بر زنان و دختران در کشور

 سال ۹۳ بود که خبر اسیدپاشی به چند دختر  اصفهانی رسانه ای  شد و تا مدتها  در صدر اخبار بود و هر لحظه از سویی خبری میرسید. از دیدار وزیر محترم بهداشت و معاون زنان رئیس جمهور با قربانیان اسیدپاشی گرفته تا پیام قربانیان برای رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و مردم ، زمستان همان سال مسئله ی  گورخوابی و کارتن خوابی رسانه ای شد و غوغای زیادی به راه انداخت ؛ هر کدام از مسئولان متناسب با مقام خود نظری ارائه کردند که حاشیه سازترین آنها عقیم سازی زنان کارتن خواب بود. چراکه عده ای معتقد بودند فرزندان این زنان برای جامعه هزینه خواهند داشت، آن هم از جیب ملت. 
در ماه رمضان امسال (۹۶) خبر زنان زندانی و حمایت از آنان در فضای مجازی دست به دست میشد. گفته میشد بعضی از این زنان همراه فرزندان خردسال خود در زندان به سر می‌برند  و  مشخص نیست چه آسیب های شخصیتی و روانی به این کودکان وارد می شود و فردا چه تبعاتی برای جامعه خواهد داشت. در هر سه این موضوعات، جناحها سعی داشتند قوانین حمایت از زنان را به نفع خود مصادره  و دیگری را مسبب وقایع بدانند. 
این روزها هم خبر مرگ دلخراش آتنا، دختر بچه ی هفت ساله، که در پس ذات حیوانی مردی  مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل رسیده، در صدر اخبار رسانه ها است. در ماجرای قتل آتنای هفت ساله نیز جناح ها کم نگذاشتند و با پیشکشیدن سند 2030 یا سند بالادستی، و یا زیرسؤال بردن عملکرد قوه ی قضاییه، سعی در بهره برداری سیاسی داشتند. 
درهمین بحبوحه، مادر یکی از قربانیان خبر میدهد که دخترش پس از عمل جراحی ۹ ساعته نور را میبیند. اما او در ادامه میگوید: «پولی از ایران برایمان ارسال نشده است و ما پول عمل را قرض گرفته ایم» این موضوع نشان میدهد پس از اینکه خبرها از تب و تاب می افتند، دیگر کسی پیگیر حادثه دیدگان و قربانیان نیست. 
فراموش نکنیم پرونده های این چنینی  فقط برای برداشت های سیاسی نیستند، قربانیانی مشابه در سراسر کشور وجود دارند که چشمشان به قانون و مجازات مجرمان دوخته شده ،خانواده ها نگران آینده فرزندان و بستگانشان هستند و بعضی از این اتفاقات با تاثیر جهانی و حتی تخریب وجه اجتماعی ایران عزیزمان و برداشت دشمنان همراه شده و در ظاهر به فراموشی سپرده می شوند ، اما تاثیرات بلند مدت آنها باز هم به جامعه باز می گردد.

محمد افشاریان

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41