امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 78

 هفته دیجیتال برای نخستین بار در کشور برگزار می شود

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعلات، مهدی روحانی نژاد اظهار کرد: این هفته برای نخستین بار در ایران برنامه ریزی می شود  و زمان برگزاری آن از شنبه ۱۷ آذر تا چهارشنبه ۲۱ آذر به مدت یک هفته کاری است.

وی با اشاره به نقش مهم تحول دیجیتال تصریح کرد: این تحول در نسل های بعدی اقتصادی مطرح می شود بنابراین ما با کمک الگویی که از کشورهای دیگر گرفتیم این رویداد را در ایران برگزار می کنیم.

روحانی نژاد با اشاره به هدف برگزاری هفته دیجیتال خاطرنشان کرد: هدف ما ایجاد تحول دیجیتال در حوزه های مختلف اقتصادی کشور است زیرا تحول دیجیتال مختص یک صنعت نیست و مانند اسنپ و تپسی که در حوزه حمل و نقل یا دیجی کالا که در حوزه خرده فروشی فعالیت می کنند، دارای تنوع است.

وی گفت: نخستین روز برنامه یعنی شنبه ۱۷ آذرماه باعنوان « تحول دیجیتال و صنعت مخابرات ایران» نامگذاری شده است.

دبیر برگزاری رویداد هفته دیجیتال خاطرنشان کرد: در این روز اپراتورهای مخابراتی و فعالان این حوزه با مشارکت سازمان تنظیم مقررات نشستی برگزار می کنند تا استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعت مخابرات و چالش های پیش روی آن را  بررسی و برنامه های آینده را بررسی کنند.

روحانی نژاد ارائه خدمات دیجیتالی را یکی دیگر از مباحث روز نخست هفته دیجیتال عنوان کرد و گفت: این خدمات اقداماتی در زمینه درآمدزایی و افزایش آن، تنوع سازی خدمات و کاهش هزینه های اپراتورها را بررسی می کند، به طوری که نشان می دهد با داشتن IOT می توانیم بهره وری را افزایش دهیم.

وی افزود: شرکت های بانکی نیز در این جلسه حاضر هستند و نحوه همکاری با اپراتورها را برای افزایش درآمد و ارتباط سیستم بانکی با اپراتورها را مورد بحث قرار می دهند.

دبیر برگزاری رویداد هفته دیجیتال درباره برنامه روز دوشنبه و سه شنبه این هفته، نیز گفت: در این دو روز چهارمین همایش اینترنت اشیا در برج میلاد به همراه نمایشگاه فعالان این حوزه برگزار می شود و۲۰ استارتاپ از کل کشور محصولات خود را به نمایش می گذارند.

وی تصریح کرد: در چهارمین همایش اینترنت اشیا موضوعاتی در حوزه کشاورزی، شهرهوشمند، انرژی، بیمه، پلیس هوشمند و کاربردهای فناوری فضایی مورد بحث گذاشته می شود و وزارت نیرو و مدیرعامل توانیراقداماتی برای جلوگیری از خاموشی و مسائل مرتبط با IOT را مطرح می کند.

روحانی نژاد با اشاره به برنامه روزهای یکشنبه و چهارشنبه هفته دیجیتال، تصریح کرد: در این دو روز، سمیناری با کمک پژوهشگاه علم و فناوری دانشگاه شریف و با حضور شرکت های بزرگ این حوزه برگزار می شود که به استارتاپ ها نحوه پارتنرشیپ (بازاریابی شراکتی) با شرکت های بزرگ را آموزش می دهد.

وی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی یکی از دغدغه های استارتاپ ها کمبود نقدینگی است و در این کارگاه به استارتاپ آموزش داده می شود که چگونه از طریق شرکت های بزرگ این حوزه توسعه خود را افزایش دهند.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41